BASIC 14

Taky si pamatujete svoji pubertu a dobu, kdy nebylo všude tolik kosmetiky??? V dnešní době mají mladé slečny kosmetické stolky plné tolika produktů, o kterých se za mých mladých let nesnilo ani profesionálním vizážistkám. A firmy denně chrlí další a další… To za nás byl v místní drogerii k dostání tak maximálně jahodový lesk v kuličce, bledě modré oční stíny a vrcholem péče o pleť byl Aknelot na pupínky :) :) :) Abyste se v té spoustě kosmetiky neztratily, připravila jsem pro vás článek, ve kterém si řekneme, co je takový zdravý a solidní základ kosmetické tašky každé moderní ženské, která kosmetiku nesbírá, ale doopravdy denně používá.

Určitě si mnohé z vás vystačí ještě s méně produkty, ale já těchto 14 kousků považuji za takové zdravé ANI MÁLO, ANI MOC.

Základem je samozřejmě péče o pleť, ale o té jsem vám už psala několikrát, tak se dneska vrhneme na dekorativku.

Zleva: MAC Strobe Cream, Bourjois Healthy Mix, Maybelline Fit Me, Catrice Camouflage

1 – Primer

Na mastnou pleť něco matujícího nebo zmenšení pórů a pro sušenky jako jsem já něco rozjasňujícího jako Strobe Cream od MAC.

2 – Makeup

Pokud vás netrápí akné, tak si vystačíte se středním krytím (Bourjois Healthy Mix) případně BB krémem, který pleť jenom sjednotí.

3 – Tekutý korektor

Tak toto je absolutní základ! I pokud se nelíčíte denně nebo nenosíte make-up, tak na občasné zamaskování kruhů pod očima po flámu či po probdělé noci, když vám nespí mimčo se hodí skvěle!

4 – Krémový korektor

Výborně se hodí na pravidelné pupínkové návštěvníky minimálně jednou měsičně, ehm :)

5 – Pudr

Nejlépe bezbarvý a slisovaný, protože nemusíte řešit barvu a místo sypkého se hodí i do kabelky na případné přepudrování.

6 – Bronzer / konturovací pudr

Poté co jsme všechno pěkně zamaskovali je třeba tomu zase vdechnout trošku života a dodat šťávu. Stačí opravdu maličko, šílené kontury se vážně hodí jen na Instagram.

Estée Lauder Pure Color Eyeshadow

7 – Oční stíny

Základní paletka s pár stíny bohatě stačí. Nejlépe taková, která má několik matných neutrálních stínů, třpytivý bronzový (ten totiž sluší úplně všem) a pak nějakou zajímavou barvu na oživení.

8 – Černou nebo hnědou tužku na oči

Na občasné linky nebo kouřovky jako když ji najde!

9 – Řasenka

Já nosím zásadně voděodolnou. Ty normální totiž nikdy nedrží natočení a při představě, že po koulovačce budu mít oči na tvářích, mě jímá hrůza. Kouluju se pravidelně cca jednou za dva roky :)

10 – Něco na obočí

Tím něčím je myšleno cokoliv, co vám nejvíce vyhovuje. Já nejčastěji používám barevný gel na obočí a tužku. Pokud vám ale více vyhovuje pudr nebo krém na obočí v kalíšku, je to na vás.

11, 12 – Rtěnky

V množném čísle proto, že by vám neměla chybět jedna neutrální barva na denní nošení (“moje rty, ale hezčí“) a jedna výrazná, když někam vyrazíte nebo se chcete přes den trošku odvázat. Výraznou rtěnku doporučuji matnou a tekutou, která zaschne a nehne se. Joo dobře si pamatuji den, kdy jsem si jako dáma vyrazila ven v lesklé rudé rtěnce, zavál větřík a mě samozřejmě ani nenapadlo si po vylovení všech vlasů z pusy zkontrolovat, jestli je rtěnka pořád na svém místě… No byla, ale taky jsem měla dvě rudé šmouhy přes půlku obličeje a zvesela si korzovala Prahou půl dne :)

Zleva: Physicians Formula Butter Bronzer, Tarte Paaarty tvářenka, MAC Lightscapade rozjasňovač

13 – Tvářenka

Tu dávejte vždycky až nakonec, ať to s ní nepřeženete. Opět si vystačíte s jednou neutrální barvou.

14 – Rozjasňovač

Závěrečná tečka. Jeden den stačí troška pod obočí, další den do vnitřního koutku, další den na lícní kost, atd. Nemusíme při každém pohybu házet prasátka, že?

 

Dejte mi vědět, zda máte doma kosmetickou sbírku jako Youtubeři nebo si vystačíte s jednou taštičkou ozkoušených produktů, o kterých víte, že vás nikdy nezklamou?