Low Buy March

Krásné ráno! Předevčírem vás Bára zásobila  nádhernými fotkami z Paříže a se mnou se dneska dozvíte, jak se mi vedlo v březnu s „nenakupováním“ zbytečné kosmetiky :) V únoru jsem si naordinovala tzv. NO BUY a článek o tom, jaké to je si celý měsíc nekoupit žádnou kosmetiku si můžete přečíst tady. V březnu jsem si zase trošku povolila uzdu a naplánovala si LOW BUY.

A v čem se liší takový NO BUY od LOW BUY? To záleží jenom na vás a na tom, jak striktní pravidla si stanovíte :) Můžete si např. povolit koupit určité maximum produktů nebo určitou finanční částku na celý měsíc. Já se snažím pořád redukovat svůj kosmetický arzenál, takže jsem si určila pravidlo 1 IN – 2 OUT (na každý nový kousek, který si budu chtít koupit musím 2 spotřebovat). Tohle už se mi osvědčilo několikrát a budu se toho držet i v následujících měsících. Pokud nad sebou nemám pevnou ruku, tak bych totiž děsně nutně potřebovala vykoupit celou drogerku!

Bilance na konce března byla následující: 14 vypotřebovaných produktů vs 7 nových. JO! Těmihle drobnostmi jsem si udělala během března radost: hydratační krém Elizabeth Arden, řasenka L’Oreal, rudá matná rtěnka Annabelle, nový bronzer, tužka na obočí Nyx, vždy potřebné lepidlo na nehty a taky jedna novinka, ke které jsem byla ze začátku hodně skeptická – žínka z mikrovlákna na odstraňování makeupu za použití pouze teplé vody. O téhle vychytávce vám povím v některém z příštích článků!