New York vibes only

Slibované pokračování je tu :) Takže si hezky uvařte kafe a přeneste se se mnou na chvilku za oceán…

Kiehl’s. Když se vám práce stane zábavou a navíc vás za vaše úsilí odmění tak úžasným zážitkem jako mě… Potkat se s kolegy z celého světa bylo neskutečně obohacující a bude patřit k zážitkům, které nezapomenu. Kamarádka se mě ptala, jestli jsme se celou dobu bavili o práci. Odpověď je ANO! A ne proto, že bychom museli, ale prostě proto, že jsme chtěli :) Je skvělé zjistit, že i třeba v Austrálii nebo Kanadě řeší ty samé „problémy“ co my, mají podobné zkušenosti a hlavně získat nápady, jak svou práci dělat zase o něco lépe. Cítila jsem se jako když přijedete na setkání s „rodinou“, kde jsou všichni milí, přátelští a sdílní. Přála bych to zažít každému.

Moje cesta byla půl na půl pracovní a soukromá. Což bylo super, protože jsem absolutně „sdílecí“ typ, takže když se ke mně po pár dnech přidala kamarádka, abychom NY objevovaly společně, bylo to to nejlepší co se mohlo stát. A kromě toho co je na fotkách, jsme navštívily i zápas NHL nebo muzikál Cats. No nevím, jestli ještě někdy půjdu v ČR na muzikál, laťka je hodně vysoko! Ale teď už se pojďme procházet….

Památník obětem 11. září mě ohromně překvapil. Příjemně. Žádný patos, nebo kýč, ale důstojný a symbolický způsob, jak uctít památku. Místo obou „dvojčat“ stojí dva asi bych to nazvala bazény, kde plynoucí voda demonstruje jak je život pomíjivý.

Víte co je největší problém v New Yorku? Udělat fotku, na které nebude milion lidí :). Na tuto jsme v Public Library čekaly docela dlouho, ale vzhledem k tomu, že obě milujeme Sex ve městě, jsme počkat musely. Pamatujete si přeci tu scénu, kde Carrie upustí telefon ve svatebních šatech když se dozví, že Božský nepřijede?

Výlet na Sochu Svobody s Kiehl’s. Všichni jsme vzorně očelenkovaní a na fotce za mnou je nás opravdu zlomek.

„Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy před tím nebyl…“ Pohled z Top of the Rock na Manhattan.

Po NY jsem se pohybovala převážně metrem. Je to nejrychlejší. A když jsem se po návratu domů ocitla v pražském metru, zdálo se mi takové čisté a světlé.. No není to paradox? :D

PS. Tu krysu co běhala po schodech jsem vyfotit nestihla…

Beatles. Imagine. Vzpominka v Cental Parku, kde pro dotvoření atmosféry hraje pán na kytaru.

Times Square. Projít z jedné strany na druhou mezi 7 a 8 večer je skoro nadlidský úkol.

Public Library. První den jsme k ní přišly až po zavíračce, a tak se nám povedlo udělat tuto fotku. Během dne jsou totiž schody úplně plné lidí!

Ještě jednou pohled z Rockefellerova centra. Nádhera.

Zmrzlinky, párky v rohlíku, kebaby, oříšky… Na ulici se dá bez problémů zahnat hlad bez zbytečného zdržování.

Když už jsme u té Carrie, tady se seriál natáčel. Je pravda, že na ty schody je zakázané chodit. Ale o sezení tam nic napsáno nebylo :D Byt se nachází v čtvrti Greenwich Village, kde je oproti těm ostatním mnohem klidněji, útulnějí a pokud bych si měla vybrat kde bych chtěla bydlet, bylo by to právě tady… Jen Božského jsem vyhlížela marně!

Když jdete kolem Radio City Music Hall a všude je milion lidí, fronta stovky metrů a nepříjemná ochranka… A co se tam právě dělo? Celosvětová premiéra Rychle a zběsile.

Totální nesoulad v architektuře je jedna z věcí, co mě fascinovaly každou minutu.

Flatiron Building. Ve skutečnosti je ještě užší, než vypadá na té fotce :)

Našly jsme i býka na Wall Street. A tady byla ta fotka skoro o život. Vystihnout pikosekundu, kdy budete u tlamy první chtělo trochu ostré lokty :D

Jinak fotek mám ještě tak tisíc, takže by to bylo na dalších dvacet článků, ale myslím, že o to nej jsem se s vámi podělila.

Pokud máte nějaké dotazy, sem s nimi! A pokud jste v NY ještě nebyli a máte rádi módu a filmy, vřele doporučuji. Já vím, že se tam ještě vrátím… ;)

pusu,