The city that never sleeps

Ani jsem se nenadála a jsem z New Yorku zase zpátky v Praze. Ale plná dojmů, zážitků a vzpomínek, o které bych se s vámi chtěla v tomto převážně obrázkovém článku podělit. 

Když jsem přiletěla do New Yorku, byla jsem úplně mrtvá ze skoro desetihodinového letu, ale přesto jsem nedokázala zůstat v hotelovém pokoji a vyrazila aspoň na malou procházku po okolí (hlavně jsem se potřebovala udržet ještě pár hodin vzhůru, abych co nejrychleji srovnala jet lag a najela na místní časové pásmo). Zjistila jsem, že hned za rohem stojí Empire State Building a během deseti minut se můžu procházet po Times Square. Nádhera! Ta neskutečná atmosféra a energie mě nabila natolik, že jsem na únavu úplně zapomněla a okamžitě si město zamilovala.

Výhled z Rockefellerova centra (Top of the Rock) na Manhattan s majestátným Empire State Building

Naučila jsem se ignorovat semafory, jezdit metrem, pohybovat se s kelímkem kafe v ruce a tvářit se asi dostatečně domestikovaně, že se mě od druhého dne ostatní turisté ptali na cestu :) Jsem strašně šťastná, že se za celých 9 dní nedostavilo zklamání a NYC naplnil moje představy o městě, které miluji.

Pohled na Manhattan z New Jersey

Macy’s je místo kde nevíte jestli jste v ráji, nebo pekle :D, dovede si představit více jak sto tisíc m2 plných oblečení, bot a kosmetiky?

Já a Empire State Building z druhé strany a v noci :)))

Flatiron Building, také známá jako „žehlička“. Na tuhle budovu jsem se strašně moc těšila, a vážně by mě zajímalo jak se tam dá nacpat nábytek :)

No nemůže tady chybět… Statue of Liberty…

I v deštivém počasí New York prostě září…

Central Park. Pohled z Bow Bridge. Místo, kde se potkávají milenci v mnoha amerických filmech.

Budova Public Library mě naprosto okouzlila. A proto určitě i ona figuruje ve spoustě filmů. A anoo, stála jsem i přesně tam, kde Carrie upustila telefon když jí Božský řekl, že nepřijde na svatbu ;)

Love Statue

Brooklyn Bridge

slavný roh Broadway a Wall Street

Dokonalá snídaně = cupcake a kafe z Magnolia Bakery

Teda vybrat ty nej fotky byla fakt dřina, takže slibuju, že ve čtvrtek bude pokračování :) A taky vám napíšu, proč jsem tam vlastně letěla a co všechno jsem zažila!

xoxo, stále ještě s americkým úsměvěm, vaše