7 winter care tips

V Praze už je jaro, ale v Montrealu máme pořád “krásných“ -10°C :) A tak mi zatím nezbývá, než tiše závidět a poctivě se starat o svou suchou pleť… A pro všechny z vás, jejichž pleť se stále chová jako v zimě, mám pár tipů ;)
V zimě mají všechny typy pleti tendenci se vysušovat, a tak je potřeba trochu pozměnit denní rutinu a dopřát pleti extra péči a odlišné produkty, než které používáme během teplejších měsíců. Já osobně mám pleť i během roku suchou, proto v zimě sahám po extra výživě.

Ráno
1. Orlane čistící pěna – Mokré čištění pleti po ránu vás příjemně osvěží a nakopne.
2. Studená voda – Nezapomeňte pleť nakonec opláchnout studenou vodou, která uzavře póry a pleť tak vypadá mnohem zářivěji.
3. Excipial U Lipolotio – Používá se k léčbě vysušených míst na celém těle, ale slouží skvěle jako denní krém pro všechny, kteří v zimě trpí na suchou pleť! Navíc je levný a po vsáknutí slouží i jako super podklad pod makeup ;)

Večer
4. Shu Uemura čistící olej – Perfektní věc na odlíčení!!! Nanese se na suchou pleť, včetně očí s voděodolnou řasenkou, za 30 vteřin vše rozpustí, stačí opláchnout a je odlíčeno. Opravdu nejrychlejší způsob odlíčení! Nezanechává na pleti mastný film jako jiné odličovací oleje, které jsem vyzkoušela ;)
5. Clinique noční hydratační maska – Ano, místo nočního krému lze používat hydratační masky, ovšem jen ty, které se nemusí oplachovat a jsou přímo určené k tomu, aby se nechaly do pleti vsáknout! Moje nejoblíbenější je tato od Clinique! V tenké vrstvě mi slouží jako hutný a výživný noční krém.
6. Carmex hojivý balzám – Nikdy nezapomeňte večer na nějaký hojivý balzám, který má přes noc dost času zatočit s popraskanými rty.
7. St. Ives peeling + mycí houba – 1x týdně dopřejte pleti peeling, ať se zbavíte suchých šupinek a trochu obličej prokrvíte. Na jemné oživení pleti postačí vyčistit pleť peelingovou houbičkou s použitím čistící pěny. Pokud jste ale zastánkyně hrubších peelingů, tak mohu doporučit tento od St. Ives. Bohatě stačí malé množství a zbytek práce odvede houbička ;)

Máte také nějaké jednoduché, ale zaručené tipy, jak zatočit se mdlou pletí v zimě? Dejte nám vědět! ;)

 

In Czech Republic you all get to enjoy beautiful spring weather, but in Montreal we are still living by the -10°C rules. And trust me I’m jealous! So today I am bringing you few tips on how to take care of your skin, that is probably still living by the winter rules even though you no longer need a winter jacket ;)
Cold weather has one common impact on every skin type – dryness. My skin is dry all year around, but in winter we all can use a bit of an extra care.

Here are my tips:

Morning
1. Orlane Gentle Cleansing Foam – cleansing your face with water and gentle foam will help to wake you up
2. Cold water – don’t forget to splash your face with cold water at the end (it closes your pores and makes your skin look radiant)
3. Excipial U Lipolotio – is used to treat dry skin all over your body, but works perfectly as a daily moisturizer for those of us who struggle with very dry skin in winter! Big plus – it is very affordable and works as a great makeup base once it sinks into the skin ;)

Evening
4.  Shu Uemura Cleansing Oil – the best and the fastest thing for taking off your makeup!!! You simply massage it into your dry skin (even the eye area – it takes off waterproof mascara as well) for 30 seconds, rinse off and you are done. No need for extra cleansing since this oil doesn’t leave any sticky or oily residue on your skin ;)
5. Clinique Moisture Surge Overnight Mask – yes, I use this face mask instead of night cream! And you can too! Just use a mask that is made to sink into your skin and doesn’t have to be washed off! My favorite one is this one from Clinique – I use small amount and let it do its magic over night :)
6. Carmex Everyday Healing Lip Balm – never skip a healing lip balm, it can save your chapped lips
7. St. Ives Apricot Scrub + face sponge – face sponge will do its magic on daily basis, but treat yourself to a proper peeling once a week to get rid of those dead cells and let yourself shine again ;)

Do you have some easy but effective tips on winter care? Let us know ;)

xoxo,

M.

#WWLCanada