Are you happy?

Koukám do kalendáře. On je už pátek? Aha, tak snad vám všem ten týden utekl tak jako nám, že jste si ani nevšimli, že vás tak trošku zanedbáváme… Ale ne schválně! Jen jsme měly posledních pár dní tak hektických, že nebyl čas těch pár vět napsat.A jak se máte? Já se mám skvěle! Tuhle odpověď mě kdysi naučil jeden člověk a já jsem mu za to vážně vděčná. Protože samozřejmě očekávám, že se jedná o řečnickou otázku, a když se zeptám zpět, nečeká na mě pětiminutový monolog plný nadávek na počasí, malý plat, bolest hlavy, protivného souseda a zpožděnou dopravu. Protože já se vlastně mám skvěle. A věřím, že i vy všichni, co čtete tento článek, se máte skvěle.

Není to tak dlouho, kdy se mě někdo zeptal, jestli jsem šťastná. Od té doby nad tím přemýšlím. Co je to vlastně být šťastná? Odpověděla jsem, že ano, protože jsem zdravá, moje rodina je úžasná a také zdravá, mám práci, která mě navíc baví, mám kde bydlet i co jíst. Kolem sebe mám spoustu lidí, se kterými je mi dobře. Mám psa, který mě vždycky rozesměje. Co víc člověk potřebuje k tomu, aby byl šťastný? Nové auto? Mobil? Dovolenou? To všechno určitě pomáhá k momentálnímu příjemnému pocitu, ale podle mě to štěstí nepřinese. To totiž musí člověk najít sám v sobě. Umět se radovat z maličkostí. Umět si ten čas udělat hezčí. Dělat si věci podle sebe, a ne podle toho, co očekává okolí. Občas se zastavit a vypnout. Uvědomit si ten okamžik. Právě teď a právě tady. To vnitřní štěstí.

Sakra mě to jaro asi nějak dostalo, co?  Tak doufám, že to cítíte podobně a sluneční paprsky vás nabíjí energií a úsměvem. Navíc přišel čas šatů! Na to jsem se tak těšila… Tyhle černobílé jsem si zamilovala v Zaře. Jsou přesně můj styl, bílá trička miluju a krajková sukně na nich mi dává pocit pohodlí a trochu holčičí rozvernosti. Když jsem je měla naposledy, šla jsem po ulici a proti mě pár – holka s klukem. Ve chvílí kdy mě míjeli, se ozvalo z úst holky: „Záclona patří na okno!“ a odpověď kluka: „No ale tohle byla moc pěkná záclona…“. Takže asi tak :)

Přeji vám náááádherný prosluněný víkend! Jo a nezlobte se prosím, že ten článek píšu už od neděle :)

Pusu