Být stále mladá…

Být stále mladá, je určitě přáním všech z nás… Jenže stárnutí nelze zastavit! Ale pokud jsou možnosti, jak ho zpomalit, proč je nezkusit? :) V příštím roce mě čeká dort se čtyřiceti svíčkami (jak se tam vejdou nevím :)), a tak si myslím, že přišel čas na malou pomoc přírodě.

Samozřejmě tou největší zbraní je genetika (myslím, že v tomto ohledu si nemohu stěžovat – děkuju mami a tati!) a pravidelná péče (především důsledné čištění pleti a ochrana proti slunečnímu záření, ale o tom napíšu v jiném článku ;)) Ale existují i další možnosti. A tím nemyslím rovnou botox nebo lifting. Už jste slyšeli o plazma terapii? Jedná se o naprosto jedinečnou technologii, která pomáhá k regeneraci tkání, vyhlazuje vrásky a podporuje produkci kolagenu v pleti. Minulý týden jsem ji podstoupila v Asklepion Klinice a moc ráda vám všechno do detailu popíšu. Jen varuji, pokud nesnášíte pohled na jehly a injekční stříkačky, raději dál nečtěte :D

Celé ošetření začíná tím, že se na celý obličej nanese znecitlivující mast (jde ošetřit nejen obličej, ale třeba i krk, dekolt nebo hřbety rukou), která se nechá působit cca půl hodinky až hodinku.

Pro zvýšení účinku se na krém může přiložit folie. Byla jsem vděčná za krásnou péči a VIP salonek, že jsem takhle vyzdobená mohla v soukromí pít kávu a hlavně vodu. Dostatečné zavodnění je důležité, aby pak bylo v krvi dostatek plazmy.

A poté už dochází k samotnému zákroku. Nejprve je nutné odebrat krev. Z té se ve speciálním přístroji za vysoké frekvence plazma odstředí. Plazma je totiž bohatá na krevní destičky. Ty obsahují velké množství buněčných růstových faktorů a provokují migraci našich vlastních kmenových buněk do místa aplikace. A to má za důsledek rejuvenaci a revitalizaci kůže a podkoží.

Takhle vypadá odstředěná zkumavka, plazma je ta horní vrstva.

No a teď ta nejméně příjemná část. Ale pro krásu se musí trochu trpět a bolest bych srovnala s depilací. Takže nic příjemného, ale dá se to vydržet holky! Paní doktorka byla navíc moc šikovná a snažila se celou proceduru udělat opravdu rychle a precizně, navíc neustále zkoumala jestli jsem v pohodě nebo nepotřebuji odpočívat.

Po aplikaci jsem vypadala, jako kdyby mě pokousalo hejno upírků :D

Když jsem měla „opíchaný“ celý obličej, přišly vážně vhod chladivé obklady. Hlavní výhodou tohoto ošetření je, že tělo nemusí přijímat žádné cizí látky či umělé materiály, a tak je zcela bezpečné. Nehrozí žádné alergie nebo kontaminace.

A očistění pleti. Vidíte, že už to nevypadá tak hrozivě ;) Pleť byla samozřejmě zarůžovělá a lehce oteklá, ale domů jsem jela bez problémů metrem.

Aby si kůže ještě více oddychla, nechala jsem si ještě nanést hydratační a zklidňující masku. Doporučuji! Sice tím strávíte další půl hodinku, ale bylo to moc příjemné!

Celý zákrok zabere 20 – 60 minut, ale počítejte s tím, že na klinice strávíte dohromady cca dvě hodinky.

Asklepion má v nabídce samozřejmě i dárkové poukazy, takže pokud vám chybí nějaký dárek, určitě se podívejte na jejich stránky, protože kromě dermatologie mají i oddělení stomatologie, plastické chirurgie nebo kosmetiku!

Výsledky ošetření se prý projeví za cca dva týdny, ale já mám dobrý pocit už po pár dnech! Určitě dám vědět, jak to vypadá až zmizí drobné modřinky a plazma začne naplno fungovat. Tak co, vyzkoušíte to? Pokud máte jakýkoli dotaz, moc ráda vám ho zodpovím, tak se klidně ptejte!

Pusu,