Canada travels

Zdravím všechny z Montrealu! Nevím, jak to máte vy, ale já miluji život ve městě. Člověk se všude snadno dostane a je tu pořád co dělat. Občas ale potřebuji menší klidovou pauzičku. Kanada je vážně krásná a je tu tolik věcí k vidění! Občas sice musíte jet hodiny a hodiny (a pořád jste ve stejné provincii), ale stojí to za to. Příroda je tu prostě nádherná! My jsme se minulý týden vydali na 5 dní k jezeru Unique v New Brunswicku. Od nás cca 6 hodin autem. A abychom se jenom neváleli, doplnili jsme to výletem do městečka Rimouski na prohlídku ponorky, městečka Sainte-Flavie na oblídku soch v moři a výletem do národního parku Lac-Témiscouata.

Když jsme dorazili k jezeru Unique, byli jsme nadšení! Je to takový malý zelený ráj na zemi! Po internetu a telefonním signálu ani stopy, tak jsme se hned vrhli na relax.

Další den pršelo, tak jsme vyrazili do městečka Rimouski na prohlídku ponorky Onondaga. Ponorka je vážně zajímavá, ale nic pro klaustrofobiky! Já osobně nesnáším pocit, kdy se nemůžu hnout. A je mi jedno, jestli je to ponorka nebo nadupaný vlak. Takže jsem si zpanikařila hned pěkně za vstupem do ponorky, když jsme se zasekli v uličce za skupinkou lidí a další čekali za námi. Ale rozdýchala jsem to a s patřičným odstupem, aby mě nikdo nikde nezablokoval jsem to dala! Uf!

Po ponorce jsme si zajeli do městečka Sainte-Flavie podívat se na sochy vcházející do moře, které vytvořila místní umělecká rodina a staly se takovou dominantou Sainte-Flavie. Při odlivu se dá dojít až k poslední soše a při přílivu jsou skoro všechny zatopené. Pěkně jsme zmokli, a tak jsme zakončili výlet v Cantine des Navigateurs, která je známá svými lobster rolls (houska naplněná humřím masem) a dalšími mňamkami z moře.

Na neděli jsme si naplánovali den nicnedělání a řeknu vám, že to bylo skvělé. Účelně celý den odpočívat je balzám na duši. V pondělí jsme jeli do národního parku Lac-Témiscouata. Vybrali jsme si cca 3 hodinovou procházku kolem jezera a řeky. Původně jsme měli naplánovanou delší, ale den předtím jsem si při tom všem lenošení u vody spálila holeně skoro na uhel a obléct na sebe legíny a tenisky a ještě v nich půl dne šlapat parkem byl pro mě nadlidský úkol :) Tak jsme si vybrali kratší trasu a já jsem pak večer mezi mazáním popálenin zapíjela u ohně svoji blbost.

Poslední den jsem se naposledy kochala u jezera, zamáčkla jsem slzu a jeli jsme zpátky do Montrealu. Ale vůbec se mi nechtělo… Čas plyne tak nějak jinak když jste venku v přírodě. Cestu zpět jsme si ještě zpříjemnili zastávkou v La Pocatiere, abychom se trošku protáhli a užili si nádherným výhled na St. Lawrence řeku :)

Vyrážíte si taky někdy odpočinout mimo město?