Carry-on Only

Zdravím všechny do Česka! :) Hned po dovolené jsem se vrátila do plného pracovního a studijního nasazení, ale řeknu vám, že to byl krutý šok! Jeden den si srkáte na pláži koktejly a druhý už sedíte v práci. Ale ani na dovolené jsem se neflákala a připravila jsem vám článek. Jako by to bylo včera, když jsem si balila kufr… No nic, dost fňukání a jdeme na to! 

Dovolená byla tentokrát pořádně zasloužená a mým hlavním mottem byl RELAX. Letěli jsme na týden do Mexika, takže balení bylo díky krásnému počasí dost snadné. Když jsme odlétali, tak v Montrealu sice mrzlo a posněhávalo (letěla jsem v riflích, mikině a kotníkových botách), ale v Mexiku bylo krásných 30 stupňů. Což jsme samozřejmě hned patřičně oslavili při příletu pár skleničkami před letištní halou :D

RELAX jsem si naordinovala i při balení. Dala jsem si za cíl letět jenom s příručním kufrem. Řekla jsem si, že to musí na týden stačit a co se mi tam nevleze prostě nechám doma. Pár věcí sice zařvalo, ale nakonec jsem měla všeho dostatek. A co se mi povedlo do toho kufru nacpat?


Začnu tak trošku od prdelky a to batohem. Ten se hodí, pokud jedete někam na výlet a abyste měli v letadle důležité věci pěkně po ruce. Do batohu doporučuji sbalit pas a letenku, knížku, diář/zápisník, iPad, foťák, sluneční brýle, kapesníčky a balzám na rty, ostatní doklady a platební karty/peníze, sluchátka a maska na oči, a dražší šperky o které byste se báli, kdyby vám kufr přece jenom odbavili (což se občas stane pokud je v kabině moc zavazadel).


Kufr mám značky Bright a pořizovala jsem si ho předloni v Praze. Letěli jsme s Air Canada, takže mi v pohodě kufr na palubu vzali bez vážení a měření (tenhle má tloušťku 23 cm), ale u nízkonákladovek si povolené rozměry a váhu radši pořádně zkontrolujte předem.

A teď to nejzajímavější! Co a jak se mi podařilo dovnitř nacpat. Vlevo: Kosmetika a trocha make-upu (vše tekuté v průhledném obalu, aby se mi to při kontrole na letišti snadno vyndalo), trocha oblečení, psaníčko a nabíječky.

Vpravo: Boty, plážová taška, ručník, ručník z mikrovlákna na odličování, brýle na potápění, oblečení, plavky a spodní prádlo.

Pro zajímavost jsem vám vybalila vrstvu po vrstvě, abyste mi věřili, že se mi to tam všechno vlezlo :) Vynechávám fotky spodního prádla, košilky na spaní,  plavek a ponožek, protože to si snad umí každý představit :D

Doplňky: 3 páry bot + 1 ve kterých jsem letěla, 2 kabelky, 1 pásek.

2 kraťasy, 3 trička, 4 tílka.

3 šaty (bavlněné válecí a dvoje „hezčí“ na večeře a diskotéku :D

1 přehoz na plavky. Parádně se hodí i ke kraťasům a tílku nebo přes šaty.

A protože jsem hrozně pohodlná, tak si s sebou vždycky kamkoliv vozím něco super pohodlného na relax na hotelu. Tentokrát jsem si vzala tenhle overal.

 

Na koci dovolené jsem zjistila, že bych si vystačila v pohodě i s méně oblečením. Příště třeba poletím jenom s kabelčičkou :) Tak to před dovolenou taky moc nepřehánějte, nebalte zbytečné kraviny a radši si nechte místo na nějaké suvenýry :) A dejte mi vědět, kam se v nejbližší době chystáte!