Červen / June in pictures

Červen byl krásný! Plný sluníčka a našich zážitků… Jakých? Na to se pojďte podívat ;)

B: Tentokrát jsem si úvodní fotku zabrala pro sebe, protože to byl MŮJ měsíc! Oslavila jsem v něm totiž svoje „jubileum“, a jak je krásně napsáno na přání, věk není důležitý… K tomu se ještě dostanu u dalších fotek. Ale hezky popořádku.

B: Červen byl totiž pro mě měsícem víceméně mimo domov a hned na úvod jsem se vydala navštívit svou kamarádku poblíž Barcelony, kam jsme se samozřejmě musely jet podívat. Naposledy jsem tu byla před více jak 20 lety (to zní strašně), ale tentokrát jsem si řekla, že se sem musím vrátit dřív. Minimálně pokud se opravdu povede podle plánu dokončit Sagrada Familia v roce 2026, chci to vidět!

B: Jeden den jsme strávily i na pláži. A voda byla ještě dost studená. Na začátku června tu totiž bylo příjemných 24 stupňů (na rozdíl od Čech, kde teploty atakovaly pětatřicet).

B: Pokud jste ještě nenavštívili Geronu, jednoznačně doporučuji. Krásné historické město (kde se třeba natáčela i Hra o trůny) je skvělé pro procházky, kafíčka a odpočinek.

B: Pár dní po návratu jsem si zajela do Brna, kde se konala oslava 15 let Notina a byl to skvělý večer plný „blogerského“ povídání :) A protože byl krásný horký večer, museli jsme se samozřejmě osvěžovat :D

B: A z Brna (skoro rovnou) do Košic! Byla jsem moc zvědavá, jaké to město je. No na rovinu. Centrum má své kouzlo, ale jinak mě úplně nenadchlo :)

B: Nevím jestli jste byli na Letné na velké demonstraci 23.6., my jsme tam se Simčou prostě musely… A tahle fotka, na střeše Toytoyek naši bojovnou náladu potvrzuje. :D

B: A už jsme opět v Brně. U mého oblíbeného koktejlu v Baru, který neexistuje. Je super, že má v létě i zahrádku! Když teď píšu tenhle popisek, mám naléhavé nutkání si jít umíchat aspoň Gin&Tonic :D

B: Ale už jsme se dostali na konec měsíce k mým narozeninám… Pokud hledáte klidné místo, hezké prostředí a dobré jídlo, zkuste Chateau St. Havel. Já tam měla moc krásnou oslavu s rodinou!

B: Jako každá žena miluji šperky a dostala jsem jich tolik, že jsem vážně šťastná a znovu všem děkuji. Mamince za tento nádherný prsten. Smaragd je kámen, který je kamenem úspěšné lásky, přivádí ji do našeho života, přivolává věrnost a štěstí, partnerské vztahy udržuje v rovnováze, přináší přátelství, uklidňuje city a zajišťuje fyzickou i duševní rovnováhu. Navíc je to kámen „mého“ znamení! Miluju ho. Děkuju mami!

B: Nebudu sem dávat všechny šperky co jsem dostala (to by bylo na samostatný článek), ale ještě tento musím! Je od Simči a je na něm vyrytý moje „B“ (nebo srdíčko, jak to někdo vidí). Děkuju zlato, budu ho nosit moc ráda! Teď mě mrzí, že vám neukážu i další… ale i ve fotkách z cest jsem se musela hodně krotit, mám jich tolik, že by se do článku už nevešly fotky holek :D

B: A takhle jsem vypadala v den svých čtyřicátých narozenin. Vypadám šťastně, co? Já totiž jsem!

B: Proč je tu tato fotka? Za prvé přivolávám dovolenou (zatím jen ve Žlutých lázních, ale brzy se dočkám té opravdové) a hlavně, knížku Zmizelá jsem dostala k předloňským Vánocům a konečně jsem se k ní dostala… Asi jste ji všichni už četli (před těmi 2 lety), ale vy co ne a máte rádi detektivky, doporučuji! Já těch více než 500 stránek zvládla za den a půl. To je asi důvod, proč jsem dlouho knihu do ruky nevzala. Jakmile se začtu, nemůžu přestat dokud se nedostanu na poslední stránku…

S: Nedaleko od nás stojí každý rok zmrzlina z Opočna. Loni mně jejich příchutě dost zklamaly, takže jsem si procházku tím směrem odpustila, ale letos je jogurtová s černým rybízem vynikající. Pan zmrzlinář se mě taky hned ptal, jak to, že jsem minulý rok nechodila :D Toto léto bude moje docházka pravidelná, slibuju ;)

S: „Vyrostlo“ u nás nové jezírko a je úplně průzračné! Takže letní osvěžení máme co by kamenem dohodil!

S: První léto po dlouhé době, kdy mě při pohledu na mé nohy nestraší křečové žíly. Jizvičky i modřiny jsou zanedbatelné a já si to fakt užívám!

B: Bára byla na své oslavě narozenin v jednom kole, ale na jednu společnou fotku jsem si ji ukradla ;)

S: Vzala jsem syna na jeho první dospělácký muzikál, a to na Drákulu. Já jsem ho viděla už potřetí a klidně bych šla znovu. Ta hudba a zpěv mě pokaždé dostane! Synovi se taky moc líbil a několik dní si zpíval: „Buď navždy proklet, Drááákulo…“ :)

S: Když jsem byla malá a někdo se mě zeptal, čím chci být, měla jsem v tom jasno – malířkou. Strašně jsem toužila ilustrovat knížky pro děti, ale to se nikdy nestalo, osud mě zavál úplně jinam. Proto, když jsem dostala nabídku of firmy Makra.cz, jestli bych jim nenamalovala výukové karty a pexesa pro děti do školek, neváhala jsem ani vteřinu, pustila se do toho a z výsledku mám ohromnou radost!

S: Důkaz, že jsem tam byla taky ;) Bára je statečná, ta vylezla i na Toytoyku, já jsem se držela při zemi :D

S: Měli jsme sraz bývalých kolegů. Je zajímavý, že vždycky chlapi odpadnou brzy a máme pak dámskou jízdu :D

S: Stoletá chalupářská košile a hurá na sbírání jahod! V zimě na marmeládu jako když najdeš :D Kdo by se s tím zavařoval v tom vedru, že jo? Mimochodem, z té ruky jsem to dostávala skoro týden!

S: Závěr roku si žádá kytičky pro paní učitelky. Jsem nadšená, že nám tu otevřeli Kytky od Pepy! Jsou nádherné a ještě za velmi přijatelné ceny.

M: Krásné prázdniny všem! Pokud už jste někde na cestách, tak vám přeju, ať si tohle léto co nejvíce užijete! Můj červen se nesl celý ve znamení „Work hard, play hard.“ Zabořila jsem se hlavou do práce a každou volnou chvilku, když jsem nepracovala, jsem trávila někde po venku.

M: Vyrazili jsme konečně na Ausable Chasm do New Yorku a byl to super výlet!

M: Udělali jsme si výlet i na známou květináčovou hranici mezi Kanadou a USA.

M: Na další výlet jsme vyrazili k jednomu z mnoha jezer, kterými je Quebec doslova posetý :)

M: V Little Italy jsme oslavovali, protože jsme konečně prodali naše staré auto. K úsměvu jsem se ale musela celý měsíc nutit…

M: Bohužel nám totiž náš obří mazel Tank na začátku měsíce umřel. Jeho stav se zhoršil natolik, že už mu zbývaly jen hodiny, tak jsme ho nechali odejít v klidu. A i když konec byl nevyhnutelný, tak to bylo to nejtěžší rozhodnutí, které jsme museli udělat… Když jsem začala chodit s přítelem, stala jsem se zároveň psí a kočičí mámou, kteří přišli v balíčku s ním. Kočka si mě přes nenávist a ignoraci konečně po několika letech zamilovala, ale Tank mě vzal do smečky hned a měli jsme takovou malou zvířecí rodinu. Teď jsme zbyli jenom 3 a mně to trhá srdce… Život je krátký, tak utíkejte strávit čas s těmi, na kterých vám záleží!

 

WWL