Chichen Itza & Cenote Maya

Krásné ráno! Dnes jsem si pro vás připravila cestovatelský článek. Na konci dubna už jsme měli s přítelem zimy plné zuby! A protože jsme se za poslední rok téměř nezastavili, rozhodli jsme se zaletět si prohřát kosti na pláž a zároveň si odškrtnout další sen z bucket listu :) Já nejraději dovolené kombinuju. Mám ráda vše od kempování, road tripy, prodloužené víkendy ve spa nebo na chalupě, ale taky si ráda zajedu odpočnout na týden do pěkného hotelu na pláži. Mexiko byla válečka, ale i přes dostatečný přísun alkoholu – díky all inclusive!!! – na pláži nevydržím moc dlouho. Vždycky jsem se chtěla podívat na Chichen Itza! Vynechám historické okénko (koho to zajímá, ať poprosí o info strejdu Googla – vřele doporučuju si aspoň vygooglit pár informací o architektuře Chichen Itza, to budete koukat!) a pro vás ostatní mám fotky.

Vybrali jsme si denní výlet na 2 místa, kam jsme se chtěli moc podívat – Chichen Itza a jeskyně Cenote Maya. Na Chichen Itza jsme se dostali poměrně brzy ráno, takže nikde nebylo moc lidí a místní teprve vybalovali stánky s magnety :D

I když jsem věděla, že Chichen Itza mě nadchne, tak to jsem ještě něvěděla, co mě čeká později odpoledne… Nikdy jsem neviděla krásnější místo než je Cenote Maya! Je to jedna ze zatopených jeskyní, kterých je v Mexiku nespočet, ale tohle mi vážně vzalo dech. Znáte ten pocit, když je vám někde tak dobře, že máte slzy na krajíčku, když musíte odjet…? Tak přesně tak moc se mi odtamtud nechtělo.

Zážitek byl o to silnější, že jsem překonala sama sebe a do jeskyně jsem slanila. Přes 20 metrů, do vody. Kdo mě zná, tak ví, že nemusím výšky a odjakživa jsem měla dva strachy: že se vzbudím v noci, když budu mít doma zloděje a že umřu na udušení nebo utopení. První už jsem si odbyla před pár lety, když jsem bydlela na koleji. Jednou v noci jsem se vzbudila, v pokoji stál cizí chlap a kradl nám věci. Takže si asi dovedete představit, že téměř každým dnem čekám na to zadušení :D Když jsem se měla spustit, tak mi srdce bušilo jako o závod, ale nakonec jsem přežila a bylo to úžasné!

Zbytek času jsme strávili v jeskyni plaváním, potápěním a kocháním se tou nádherou.

Řeknu vám, že margarita ještě nikdy nechutnala tak dobře, jako když jsme se vyškrábali z jeskyně celý pyšní, jak jsme se překonali a celí rozněžnění tou krásou… A tak bych vás chtěla trošku popíchnout, ať se taky tento rok překonáte a uděláte něco, co už dlouho ze strachu odkládáte. Budete se potom cítit skvěle!!!