Co číst, když je na to konečně čas?

Karanténa nemusí být nuda! Každá z nás pro vás sestavila pár tipů na knížky, které vám vyplní a zpříjemní čas, který teď musíme trávit doma. Věříme, že se vám budou líbit!

Bára & její knížky

Myslela jsem si, že když nás situace zavře všechny doma, budu mít čas na všechny filmy a seriály, co jsem neviděla a stydím se to přiznat. Ve skutečnosti mi doma běží celý den „čtyřiadvacítka“ (kromě těch momentů, kdy se mi televize po 4 hodinách vypne a já ji zrovna nemohu zapnout zpět – dá se to nějak zrušit?!?) a já jsem neviděla nic. :) Ale přišel víkend, já jsem odložila pracovní počítač a k té čtyřiadvacítce vzala do ruky knížku. A maximálně si to užívám.

Caroline de Maigret / Sophie Mas – Older But Better, But Older

Když jsem zjistila, že Caroline de Maigret společně se Sophií Mas chystá další knihu, nemohla jsem se dočkat až bude k dostání i u nás. Její první – How to be Parisian – beru do ruky pravidelně, když mám náladu a chuť na příjemnou inspiraci. A tahle mě svým obsahem lákala snad ještě víc, jsou v ní totiž životní postřehy a sarkasticky popsané glosy ženy, která svůj věk začíná 4.

Jenže jsem na knížku v hektické době zapomněla, a najednou seděla zavřená doma s obrovskou chutí si udělat radost. Šatník plný, lednice plná, na sázení kytek jsem před víkendem, kdy předpověď hlásila sníh neměla ani pomyšlení, a tak mi na mysl přišla knížka! A šla jsem najisto na web Book Therapy, kde jsem se zaregistrovala přes WhatsApp a hned dostala nabídku na knížky. „Older But Better, But Older“ byla jedna v doporučeném seznamu, a tak jsem bez váhání zaplatila a do tří hodin měla knížku doma. Jejich přátelský servis maximálně doporučuji a pokud vám nevadí číst v angličtině (ve které je většina nabízených titulů), určitě si vybere každý! PS. Tohle není žádná reklama, jen moje nadšení z toho, jak to celé funguje :)

Jinak sice ještě nemám dočteno, ale u některých kapitol mám pocit, že mě Caroline tajně špehuje :)

Pernille Teisbaek – Dress Scandinavian

Pernille je dánská stylistka a blogerka, která nosí ráda značky Loewe, Celine, J.W.Anderson v kombinaci s mladými designery z celého světa či skateovými značkami a proslulý skandinávský minimalismus míchá s hot trendy sezóny. Výsledek? Cool outfit na jedničku, zcela pokaždé. A její knížka pomáhá pochopit, jak o oblékání přemýšlí (nebo spíš nepřemýšlí) a jak docílit stejně šik nenuceného vzhledu. Věřím tomu, že každý si v ní najde minimálně jednu věc, která mu usnadní ranní přemýšlení nad tím, co na sebe :)

Tahle knížka je také anglicky, ale čte se krásně a Google Translator jsem vytahovala jen na pár odborných fashion výrazů. Beru to jako mnohem příjemnější lekci angličtiny než někomu popisovat, co jsem dělala o víkendu. :)

Gary John Bishop – Odse*te se 

Vypadněte ze své hlavy a začněte žít. Tuhle knížku mám v plánu si přečíst. Koupila jsem ji na doporučení v době, kdy jsem měla pocit, že se můj život točí v bludném kruhu toho, co bych chtěla dělat a co opravdu dělám. Protože pravdou je, že většina z nás nedokáže zachytit to, co je ve skutečnosti podstatné, abychom překonali tu největší překážku, která nás dělí od šťastnějšího života… sebe samotné. A to prý tahle knížka popisuje a pomáhá odblokovat naše myšlení k tomu, abychom začali vnímat to důležité kolem nás a začali žít opravdu tak, abychom se cítili spokojenější. Schválně, už jste ji někdo četl?

 

Simča & její knížky

Já vám dám zase tipy na knížky v úplně jiném žánru. Napětí je to, co v knihách hledám. Napětí takové, že svět kolem vás přestane existovat a vy musíte číst a číst, dokud neotočíte poslední stránku…

Joy Fieldingová

Ať u této spisovatelky sáhnete po jakékoliv knize, bude to správná volba. Nicméně chtěla bych vyzdvihnout speciálně jednu, a to Dámy z Grand Avenue. Jestliže patříte mezi fanynky Sedmilhářek, je to to pravé ořechové přesně pro vás! Z náhodného setkání čtyř žen se zrodí přátelství. Každá z nich má své radosti i starosti a vy budete mít možnost sledovat, jak se jejich životy budou během dvaceti let vyvíjet.

Liane Moriarty

Ano, to je ta, co napsala Sedmilhářky. Která z nás by nemilovala stejnojmenný seriál (minimálně první sérii)? Ale četli jste od ní další knihy? Určitě doporučuji Na co Alice zapomněla a Manželovo tajemství. V první zmíněné knížce hlavní hrdinka na následky úrazu zapomene posledních 10 let svého života… V manželově tajemství zase zase sledujete životy tří žen, které spojuje jeden osud…

Nechci vám prozrazovat víc, ale dám za ně ruku do ohně ;)

Karin Slaughter

Někdo se řídí heslem: Když tě svět nebo události okolo deptají, přečti si ještě větší hrůzu. Přesně tak bych popsala knihy této autorky. Takže pro ty z vás, které rády sáhnou po drsnější literatuře, doporučuji například její Hodnou dceru.

Mimochodem je ideální čas objednat si pořádnou dávku e-knih ;) Já jich mám nepočítaně, do knihovny by se mi už nevešly :D

 

Míša & její knížky

Anna Newton – An Edited Life

Já sice stále chodím do práce, ale moc ráda čtu už od malička a knížky doporučuji na potkání snad každému :) Pokud jste zavření doma a máte chuť se namotivovat do úklidu, organizování a minimalizování, tak je pro vás knížka od Anny naprosto dokonalá! Napsala ji anglická blogerka a youtuberka Anna Newton (The Anna Edit). Já jsem ji přečetla během dvou dnů a vzala jsem si k srdci několik super tipů!

 

Celeste Ng – Litte Fires Everywhere / Everything I never Told You

Obě dvě knížky od Celeste Ng jsem si zamilovala! Little Fires Everywhere je příběh matky s dcerou, maloměsta a postupně se rozplétajícího tajemství. Nerada bych prozradila více. Jak je jednou vezmete do ruky, tak je nebudete moci pustit!

 

Evžen Boček – Aristokratka na koni 

Tato knížka je 3. ze 4 v sérii Aristokratka. Rodina z Ameriky zdědí v Česku zámeček a rozhodnou se s celou rodinou přestěhovat. Ale samozřejmě narazí na klasické česká charaktery. V knížce jsou super hlášky a většinou se celou dobu u čtení hlasitě směju. Pan Boček má skvělý smysl pro humor a já si Aristokratky čtu vždy, když se mi zasteskne po domovu a klasickém českém humoru :)

 

Jakou super knížku jste v poslední době četli vy?

WWL