Co jsem si pořídila na zimu / Seasonal closet update

Krásné ráno! Doufám, že jste si všichni užili Vánoce a stále užíváte svátky v poklidu a s lidmi, které máte rádi. Snad se nikomu nezasekla kost v krku a snad vám Ježíšek naježil, co jste si přáli – ať už lásku, škrabku na brambory nebo kabelku za tisíce, ono je to totiž jedno! Prostě doufám, že se máte všichni fajn! :) Já už pomalinku začínám cítit, jak mi konec roku dýchá na záda, ale snažím se nepodléhat panice, takže i dnešní článek bude oddychový a žádné roční bilancování se tu dnes konat nebude!  

V Kanadě jsou v podstatě jenom dvě roční období – jaro/léto a podzim/zima. Léto je vždycky pryč ani nemrknu, ale zima ta si tu vyloženě lebedí. V létě aby tu člověk chodil skoro nahý jaké je tu dusno a vlhko, a v zimě zabalený od hlavy k patě v kabátě a botách určených minimálně na severní pól :D

Já jsem zimě nikdy moc nefandila a mnohem radši mám teplo. Léto v Montrealu si vyloženě užívám, ale zimu se snažím ignorovat a za neustálého prskání ji se sebezapřením každoročně nějak přečkám. Až letos mi bohužel začalo docházet, že i kdybych se unadávala k smrti, tak to místní zimu stejně nezkrátí a že bude lepší, když ji prostě vezmu jako fakt a začnu si ji užívat :) Tohle zjištění mohlo sice přijít dříve než po 6 letech, ale aspoň že přišlo!

 

A čím jiným začít než si pořídit něco pěkného na sebe že! Většinou začnu po létě tím, že vyklidím ze skříně letní oblečení a boty a naopak do ní zase vrátím všechno zimní. Potom obhlédnu situaci jak to vypadá, jestli mi něco konkrétního chybí. Letos jsem se ale sebe sama zeptala, co by mi tu letošní zimu trošku zlepšilo a pořídila jsem si (nebo dostala dárkem) pár nových kousků. Tak se na to pojďme podívat!

Docela smutným zjištěním pro mě bylo, že mám jen 3 tenké svetýrky a 1 čepici!!! Jen aby bylo jasno – většinu zimy je tu pod -15! Proto jsem doplnila především svetry a pořídila si pořádného kulicha :) Všechno oblečení a doplňky jsou vypsané níže.

 

khaki turtleneck Amnesia / black skinny jeans Forever21 / black pearl sweater Giant Tiger / black fanny pack Winners / black coat Old Navy / khaki parka Amnesia / velvet handbag Joe Fresh / leopard scarf Zara / earrings Anne-Marie Chnagnon / black turtleneck Amnesia / blue skinny jeans Forever21 / blue scarf GAP / grey pearl sweater Zara / baby blue sweater C&A / winter hat and gloves Capters Indigo

 

Pořídili jste si na letošní zimu něco pěkného na sebe?