Dermalogica – čištění pleti / Cleansing of skin

Správné a důkladné čištění pleti je alfou a omegou, pokud chceme, aby se nám netvořily nevzhledné pupínky nebo předčasné vrásky. Věděla jsem to už jako náctiletá, proto se mi za celý život stalo pouze jednou, že jsem se neodlíčila. Nechtějte vědět, jak jsem ráno vypadala :D Od té doby, i kdybych byla večer sebeunavenější, do postele bez odstraněného make-upu nevlezu.

Celou zimu jsem pro vás zkoušela produkty Dermalogica. Byly vybrány přesně pro můj typ pleti, což je smíšená. Některá místa na obličeji mám velmi suchá a tvoří se mi šupinky a naopak některá jsou mastnější se sklony k akné. Při odličování těmito produkty máte nulovou spotřebu vatových tampónku, protože používáte jen své ruce, popř. ergonomický aplikátor a vodu.

Také se rádi vyhříváte pod tekoucí teplou vodou? Já to miluju a teď jsem mohla spojit příjemné s užitečným. A můj postup?

KROK 1

Dermalogica precleanse balm vám pomůže odstranit make-up, řasenku i rtěnku. Dáte si malé množství buď do dlaní nebo na ergonomický aplikátor, který je přiložen v balení, nanesete na suchý obličej a vmasírujete. Po přidání vody pak balzám změní konzistenci na lehké čistící mléko, které vám make-up odstraní. Poté si obličej opláchnete.

 

KROK 2

Dermalogica special cleansing gel je zklidňující pěnivý gel, který odstraní přebytečný maz z pokožky. Velikost hrášku napěníte v mokrých dlaní a nanesete na navlhčený obličej a krk, jemně masírujete (já používám stejný ergonomický aplikátor jako u předchozího produktu) a opláchnete. Zaručuji vám, že nebudete mít pocit napjaté a suché pleti, jako to bývá u některých podobných přípravků. 

 

KROK 3

Dermalogica daily microfoliant je jemný prášek, s jehož pomocí odstraníte odumřelé buňky, rozjasníte a sjednotíte tón pleti. Nanesete si přibližně půl kávové lžičky do dlaní, přidáte trošku vody, dlaně promnete, napěněný produkt nanesete na obličej a krouživými pohyby jemně masírujete. Pak důkladně opláchnete. Jak už název napovídá, tento přípravek je tak šetrný, že ho můžete používat každý den. Já ho používám i na krk a dekolt. 

 

KROK 4

Dermalogica breakout clearing booster je produkt určený pro pleť se sklony k akné do 25 let. Ups! :D Někdo si holt užívá pupínky i později. Působí ale opravdu zázračně! Zmáčknutím měkkého dna se aplikuje jedna kapka na zanícené místo ještě před použitím krému, a to ráno i večer. Řekla bych, že hojení pupínků je minimálně o polovinu kratší!

Bohužel každé jaro začnou mé hormony tančit čardáš a pubertální pupínky si u mě dávají štafetu, takže jsem opět nasadila svoji každoroční léčbu, o které jsem vám psala  zde. Ve spojení s důkladným čištěním pleti a tímto boosterem s nima zatočím raz dva 8)

 

KROK 5

Dermalogica intensive moisture balance je výživný hydratační krém, který zatočil s mou suchou pokožkou. Nanáší se ráno a večer na vyčištěnou pokožku. Večer jsem používala jiný, hutnější krém proti vráskám a tento jsem zařadila do svého ranního rituálu, aby moji pleť během dne krásně hydratoval. Nově ho seženete i v cestovním balení.

Jak a čím se odličujete a čistíte pleť vy?