Does your love influence your outfits?

Víte, co by mě zajímalo? Mluví vám váš partner do toho, co si oblékáte nebo si ladíte šatník podle svého vkusu? Tahle myšlenka mě hlodá hlavou, protože já poslední dobou pořád poslouchám, že bych možná měla chodit oblékaná více elegantně…

Když mi bylo 18, překvapil mě můj tehdejší přítel společnou dovolenou u moře. A protože je to už fakt dávno a tou dobou byla módní tanga, nikdy nezapomenu na jeho výraz, když jsem mu doma ukazovala svoje nové plavky. „A to chceš nosit venku? Kde to má vršek?“ Přesně to byla jeho reakce. Následovalo: „Nepřipadá v úvahu, že budeš chodit jen tak!“ A tak jsem poctivě prvních pár dní dovolené oblékala při sebemenším pohybu z horizontální polohy tílko, než mě to přestalo bavit a on pochopil, že ničím nevybočuji a všechny ostatní ženy jsou na pláži oblečené (neoblečené) stejně jako já. Asi po patnácti letech se mi na kafi omluvil, že se choval jako pitomec a že ho mrzí, že mi zakazoval všechny trika s odhalenými zády, upnuté šaty a krátké sukně. Jsem ráda, že jeho současná manželka není vystavena takovému omezování a že dostal rozum.

Další partner mě měl naopak rád oblečenou výrazně, a když na to zpětně koukám, až kýčovitě. Bože! Ale co, bylo mi dvacet a vlastně jsem se tak cítila dobře. A víte co, ať vzpomínám, jak vzpomínám, všechny moje boty měly podpatky! Tenisky pro mě byly skoro sprosté slovo (ach jak jsem byla statečná)… Vždyť já i po lese běhala na podpatcích! :)

Naprosto protikladnou etapu v mém šatníku představuje muž následující. Tady asi začala moje záliba v teniskách – možná člověk s věkem zpohodlní, možná jsem jen chtěla víc „ladit“ s jeho casual sportovním stylem. Dokonce v tomto období přibyly do mého botníku pohorky a můj šatník se zaplňoval teplákovými soupravami a sportovním oblečením. Po pravdě jsem ho trochu vyděsila, když jsem si na kolečkové brusle oblékla normální bavlněné tílko a džínové kraťasy. Marně se v mé skříni snažil najít funkční oblečení :D A to je asi jediná věc, kterou nemám do dneška… Jak by se mi to teď hodilo na lyže!

No a ten současný mě má nejraději jako Ženu. Elegantní, upravenou, ženskou. Asi to bude tím, že už nám není dvacet… Ale skvěle toleruje i moje džíny (i když do dneška nechápe, že ty šedé co miluju nejvíc mají díru na koleni, protože by mi přeci nikdy nekoupil děravé džíny…). Navíc se neustále snaží obohacovat můj šatník o kousky, o kterých ví, že bych si sama nikdy nekoupila. A víte co? Ty jeho výběry, u kterých se snaží ignorovat černou a bílou barvu, si vždy zamiluju.

Když to teď vidím, nechávala jsem se dřív od mužů ovlivňovat dost. Asi to děláme všechny… Chceme se přeci těm našim drahým líbit! Ale už si nenechám nic zakazovat, nosím to, co se mi líbí a v čem se cítím fajn, na druhou stranu je skvělé mít víc tváří. Tak proč nebýt jeden den za dámu a další si nazout tenisky a běhat po městě pohodlně?

Jo a ten dnešní outfit je samozřejmě z té druhé kategorie. Vím, že takto bych mu radost neudělala :D Ale neřekne nic, protože při nedostatku času nás obou jsou důležitější úplně jiné věci… A on ví, že tohle jsem já… ;)

teddy bear coat Zara / jeans Hollister / sweater Orsay / t-shirt mappi.com / cap New Era / sneakers Converse / socks Calzedonia / sunnies Mango

Jak to máte doma vy? Pusu,