First spring vibes

Poslední dny přemýšlím, jestli se mnou není něco v nepořádku. Do obchodů se nastěhovaly nové jarní kolekce a já nemám vůbec chuť nakupovat… Včera jsem dokonce už stála ve frontě k pokladně, ale nakonec jsem si žádnou tašku domů nedonesla. Došlo mi totiž, že vlastně nic nového nechci. Před pár lety jsem nakupovala klidně každý týden. Znáte to, máte špatnou náladu, všechno kolem vás není přesně tak jak si představujete, a tak jdete do obchodu a snažíte se si ten pocit vylepšit novým svetříkem nebo šaty. Jooo, funguje to. Asi tak přesně na 2 minuty. Často jsem pak přišla domů, pověsila novou věc na ramínko i s cedulkou a radost byla pryč…

Jednou jsem četla v nějakém článku, že ten opojný pocit, ta radost z nové kabelky se vlastně kumuluje v době před nákupem a po zaplacení se během pár okamžiků ztratí. Ano, je to droga. A tak teď pokaždé, když dostanu obrovskou chuť si něco koupit, přemýšlím, jestli jde jen o uspokojení momentálního absťáku, nebo tu věc fakt potřebuju. No většinou nepotřebuju, protože si představím svou šatnu a to, že cca 3 roky nakupuji minimálně (od začátku roku jsem si koupila jenom ty legíny za 119 Kč, o kterých jsem už psala), několikrát do roka oblečení třídím a rozdávám a pořád je narvaná :/ A stejně nosím pořád dokola ty samé věci, protože se v nich cítím dobře a jsem to zkrátka já. Z trendů si vybírám jen ty, které zapadají do mého stylu, no dovede si mě třeba představit v halence s obřími volány?? Navíc ta by byla přesně tou věcí, kterou bych si na sebe oblékla jen párkrát. A tak pokud se nějaký ten volánek probojuje do mého šatníku, bude to muset být láska na první pohled! :)

A víte co? Vezmu opravdu všechno, co jsem na sobě neměla více než rok alespoň dvakrát a poputuje to do nějakého z oranžových kontejnerů. Jaro je na očistu ideální doba, nechcete se přidat?

Takže až si budete říkat „ježiši, tuhle koženou bundu má na sobě už poněkolikáte“, tak varuji předem, že mě v ní ještě hodněkrát uvidíte, a tak jestli se vám to nelíbí, ani dál nečtěte :D! Protože ty kalhoty mám už asi pět let… Ale aspoň vidíte, že jsou naopak v šatníku kousky, do kterých se vyplatí investovat a které vám pak budou sloužit pěkných pár sezon!

Leather jacket and trousers Mango / top Promod / jacket with faux fur Orsay / sneakers Nike / handbag and sunnies Ralph Lauren / socks and earring Linex / watches Michael Kors / ring Tomáš Holub

Krásnou jarní náladu a pusťte novou energii nejen do svých šaten!

xoxo, B.