Gel Polish Step by Step – Removal

Krásné dobré ráno! Před pár měsíci jsem vás krok po kroku naučila, jak doma pracovat s gellakem (tady) a dnes vám ukážu, jak ho taky potom sundat. Nejlépe tak, aniž byste si úplně odrovnaly nehty :) Tak jdeme na to!

Já běžně používám průhledný gellak na zpevnění nehtů a pak si přes něj lakuju klasické laky. Ty se dají bez problému odstranit odlakovačem bez acetonu aniž by se gellak vespod porušil. Po pár týdnech má nehet klasický odrost, jako u jiných forem „umělých nehtů“. Největší výhoda gellaku je ale v tom, že se nemusí zpilovávat (a riskovat tak, že vám nehet někde v salonu zbrousí tak, že se z toho budete psychicky a nehty fyzicky vzpamatovávat ještě několik měsíců, brrr), ale rozpustí se.

Před odstraňováním samotného gellaku doporučuju nehty nejdříve odlakovat.

Dále si na celé nehtové lůžko dejte hodně oleje. Jakýkoliv nehtový funguje, stejně jako olivový olej, který používám já. Zamezí to vysušení kůžičky i nehtů v průběhu odmáčení v acetonu. Určitě tenhle krok nevynechejte!

Malé čtverečky buničiny nechte pořádně nasáknout v acetonu nebo odlakovači s acetonem, položte na nehet a zabalte do alobalu. Místo alobalu si můžete pořídit tyhle klipy na nehty, dost to práci usnadní :)

Nehty nechte takto marinovat alespoň 20 minut, pak by měl gellak začít pouštět.

Nezapomeňte, že se nedá sundat jako klasický lak. Po cca 20 minutách když sundáte alobal, uvidíte, že gellak jakoby popraskal a dá se snadno „seškrábnout“ nejlépe pomerančovým dřívkem. Pokud to nejde snadno, tak znovu namočte kousek buničiny a nechte nehet ještě chvíli louhovat. Určitě se nesnažte gellak násilím olupovat, protože tím si jen narušíte horní vrstvu nehtů a ty se pak budou snadno lámat a třepit. Na úplný závěr můžete nehty lehce přejet leštičkou nebo bufferem. A samozřejmě vyživit celé ruce olejem nebo krémem, aby se pěkně napapaly po té acetonové vysušující lázni :)