Jak mi může lak vydržet 2 týdny?!?

Nesnesete gelové nehty, ale i přesto chcete krásně upravené ruce a pokoj na pár týdnů? V dnešním článku vás naučím, jak na 2-týdenní manikúru pouze s klasickými laky a pěkně doma v pohodlíčku :)

Já osobně mám ráda upravené nehty. Jsem ale moc líná na to, lakovat si nehty obden a moc netrpělivá na to, čekat hodinu až mi nehty zaschnou. Taky mám ráda, když můj lak vypadá jako gelová manikúra a pěkně se leskne. Tohle je i na profesionální manikúru docela pěkná dávka požadavků. Za ty roky, co si lakuji nehty, mi pod rukama prošel nespočet produktů a vyzkoušela jsem snad všechny dostupné metody. Jedna z mých nejoblíbenějších je tato. Vše se dá shrnout do pár zásadních kroků, které ovlivní výslednou výdrž: příprava nehtu před lakováním, správný vrchní rychleschnoucí lak, péče o nehty po nalakování.

Příprava nehtu před lakováním

Na kůžičky naneste gelový odstraňovač, nechte několik minut působit a mezitím si nehty zastřihněte nebo zapilujte. Poté zatlačte přebytečnou kůžičku a dejte si s tím pěkně na čas! Já si kůžičku i zaštípávám, protože jí mám docela hodně. Poté je nutné nehet očistit a odmastit. Já na tohle používám klasický aceton a vatovou tyčinku, kterou přejedu pouze samotný nehet, abych zbytečně nevysušovala ruce.

Lakování

Poté nanesu 2 tenčí vrstvy barevného laku. Žádný podkladový lak nepoužívám. Lak se nesmí dotýkat kůžiček a nezapomeňte přeláknout i okraj nehtu! Bez tohoto se lak začne olupovat během pár dní. Tenhle O.P.I. jsem si dovezla ze zásnubní dovolené. Já si ráda místo klasických suvenýrů vozím kosmetiku, oblečení nebo doplňky :)

TEĎ PŘIJDE TEN NEJDŮLEŽITĚJŠÍ KROK! ***Na ještě mokrý*** barevný lak nanesu postupně 2 silné vrstvy rychleschnoucího Top Coatu. Stejně jako u barevného laku nezapomeňte přejet i hrany nehtů a zacelit tak celý nehet. Během 10 minut je lak plně zaschlý a nehty neuvěřitelně lesklé a pevné! Top Coaty mohu doporučit bohužel jen 3 ze všech, které mi za ty roky přišly pod ruku. Můj nejoblíbenější je momentálně tento Pro FX Quick Dry, ale mám ráda i Holo Taco nebo hůře dostupný Nicka K. V Česku se hodně prodává Seche Vite, ale je to typ laku, který já osobně nemohu doporučit. Manikůra s ním schne neuvěřitelně dlouho a nehty jsou měkké i hodinu od lakování a obtiskne se do nich cokoliv. U mě projde jenom lak, se kterým mi manikúra zaschne během 10 minut a nehty jsou krásně lesklé.

Následná péče

Na závěr ošetřím ruce krémem na ruce a olejíčkem na lůžka. To opakuji každý večer před spaním. V následujících dnech je důležité dodržovat pár rad, aby manikúra co nejdéle vydržela:

  • namáčejte ruce do vody pouze na krátkou dobu, aby neměl nehet čas se nasát a zvětšit objem
  • vyhněte se všelijakému škrábání, nedrhněte samolepky hranami nehtu, atd. protože hrany trpí nejvíce

Pokud celý den děláte nějakou těžkou manuální práci nebo neustále namáčíte ruce do vody, výdrž nebude zdaleka 2 týdny. Tohle jsou moje nehty po 14 dnech. Nejvíce trpí hrany, které se ochodí nejdříve. Sem tam mám nějaký malý škrábaneček, ale ani jeden nehet odloupnutý. K tomu dodám, že já skoro celý den sedím u počítače a píšu na klávesnici, takže moje nehty dostávají docela zabrat.

Dejte mi vědět, jestli máte nějaké super tipy na klasickou manikúru!