Jak na jemné vlasy?

Před pár dny psala Simča o produktech, které má ráda a tak jsem si řekla, že se s vámi také podělím o svoje pomocníky s mými jemnými vlasy. Pořád říkám, že kdybych na sobě mohla změnit jedinou věc, byly by to právě vlasy. Jak já závidím všem ženám, které mají hustou zdravou hřívu, ale co, člověk prostě nemůže mít všechno, že? Ale naštěstí existují produkty, které těch pár „chlupů“ co mám na hlavě aspoň trochu vylepšují.

Vyzkoušela jsem už všechno možné a momentálně dělá mým vlasům nejlépe kosmetika Oribe, která má původ v Americe a kromě fakt nádherných obalů a úžasné vůně je také opravdu účinná. Je pravda, že cena je trochu vyšší, ale každý produkt mi vydrží několik měsíců, takže to ve výsledku až tak draho nevyjde.

Šampon mám z řady Gold Lust Repair & Restore, která je určená na poškozené vlasy. Zaměřuje se i na poškození způsobené stárnutím (no jo no) nebo častou úpravou, což je pro ty moje, téměř neustále smotané v drdolu, vážně to nejdůležitější. Stačí ho malinko a už po pár umytích jsem viděla, že jsou vlasy pevnější a vypadají zdravěji.

Místo kondicionéru nanáším Bright Blonde Radiance & Repair Treatment, což je obnovující péče pro blonďaté vlasy. Nejdřív jsem byla překvapená, že nemá klasickou texturu kondicionéru, ale je ve spreji a je to vlastně taková „vodička“, ale už ho nedám! Dělá vlasy krásně zářivé a měkoučké. Protože chci mít kontrolu nad tím, kam ho aplikuji, většinou si ho nastříkám do dlaní a pak nanesu na konečky vlasů.

Protože zdravé vlasy, to je také zdravá pokožka hlavy, nezanedbávám ani péči o vlasové kořínky. Při měření mých vlasových cibulek jsem se dozvěděla, že každá z nich má potenciál pro růst až tří vlasů (a mě z každé roste jen jeden), a tak jsem si koupila speciální kůru na podporu růstu a hustoty vlasů Kérastase Densifique. Měla by se aplikovat jedna ampulka každý den, což se mi úplně nedaří, a tak většinou nanáším ob den při mytí vlasů. Nanesu na celou hlavu do pěšinek a vmasíruji. Zatím používám necelý měsíc, takže viditelné výsledky ještě úplně nejsou (kůra by se měla dodržet po dobu tří měsíců), ale pak vám určitě dám vědět!

Tato modrá lahvička v sobě ukrývá zázrak na konečnou úpravu. Featherbalm Weightless Styler dodává vlasům lesk a jemně je styluje. Nanáším cca 2-3 pumpičky do vlhkých konečků vlasů před foukáním. U svých jemných vlasů hledám styling, který mi vlasy nezatíží, a to tento splňuje na jedničku!

Power Drops Damage Repair Booster je novinka mezi Oribe produkty. Jedná se o intenzivní vlasové sérum, které napravuje poškozené vlasy. A protože séra na obličej miluju, proč nedopřát sérum i mým vlasům? Dá se používat různě, třeba smíchat pár kapek s jakoukoli jinou péčí, ale já se přiznám, že ho dávám přímo na vlasy. Mám na vyzkoušení i sérum na obnovu a zářivost barvy, které ještě neznám, tak jsem zvědavá!

Není důležitá jen péče, ale i to, jak vlasy vysoušíme! Dlouho jsem nechávala vlasy uschnout bez použití jakýchkoli fénů, protože jsem měla pocit, že po vysušení jakýmkoli přístrojem jsou v ještě horším stavu. Můj kadeřník mi vysvětlil, že pro vlasy je naopak mnohem lepší, když je tepelně upravím a tím pádem vlas hezky uzavřu. Jenže je důležité, ČÍM ho vysuším! Investice do pořádného fénu je podle mě jedním z prvních správných kroků pro zdravější vlasy. Fény Bio Ionic nejenže vlasy nevysušují, ale naopak jim dodávají hydrataci! Sama jsem po prvním vyfoukání koukala, jaký je to rozdíl… Mám navíc lehkou cestovní variantu, která se dá složit a zabere mi v kufru minimum místa. Miluju ho! Dala jsem vám sem odkaz, takže pokud nevíte, co si přát pod stromeček, být vámi, neváhám ani vteřinu :)

A jako poslední tip tu mám vitamínové tabletky Merz Spezial, které pravidelně zobu už tři měsíce. Dostala jsem je od kamarádky a jsou zatím to nejlepší co jsem z potravinových doplňků na vylepšení kvality vlasů a pleti vyzkoušela. Dají se koupit normálně v lékárně a ani cena není nijak závratná, stojí kolem 350 Kč na měsíc. A před Vánocemi je určitě seženete i v nějaké akci, jako třeba v té, co máte v odkazu ;)

Tak se mějte prima a ať nám ty naše „hřívy“ hezky rostou!

Pusu,