Jak se po rodičovské vrátit do práce snadno

Moje děťátko už vyrostlo do věku, kdy nastoupilo do mateřské školky a já se vrátila po rodičovské dovolené do práce. Upřímně, je to obrovská změna nejen pro dceru a mě, ale pro celou rodinu.Rozhodla jsem se, že vám sepíšu několik tipů na to, jak co nejlépe zvládnout přechod do nového režimu tak, aby to pro vás bylo co nejjednodušší.

„To do list“ před nástupem

Věřím, že jste na rodičovské všechno úplně nehodily za hlavu a průběžně jste se seznamovaly s novinkami ve vašem oboru, abyste se z toho pak nezbláznily.

Pokud nastupujete do stejného zaměstnání, tak jste byly pravděpodobně s kolegy v kontaktu a máte přehled o dění na pracovišti, pokud ne, pokuste se zjistit co nejvíce, ať vás toho po nástupu moc nepřekvapí.

Neuvažujete alespoň na nějakou dobu o zkráceném úvazku? Zjistěte si, zda je to na vaší pozici možné popř. zda je možný home office.

Rozvržení času

Největší strach máme určitě z toho, jak to budeme ráno vše stíhat. Usnadněte si práci tím, že některé věci si připravíte už večer – svačina, oblečení pro dítě/i pro vás. Získáte tak pár minut spánku k dobru, a to se vyplatí.

Požádejte o pomoc

Domluvte se s partnerem, že jeden z vás bude mít na starosti odvádění prcka do školky a druhý ho bude vyzvedávat.

Nemusíte ze sebe dělat superwoman, že budete perfektně zvládat jak práci, výchovu, tak domácnost. Klidně přenechte některé povinnosti (např. s úklidem) ostatním členům domácnosti (partner, starší sourozenci). A hlavně pak chvalte, chvalte a zase chvalte. Nechcete přeci ostatní demotivovat.

Odpočinek

Snažte se odpočívat, kdykoliv to půjde a udělejte si čas i sama pro sebe. Čas strávený tak, jak si přejete, vám vykouzlí úsměv na rtech a s úsměvem jde přeci všechno líp ;)