Jak se „zase“ nakopnout

Poslední dny mám pocit, že je „něco ve vzduchu“ . Možná jsou všichni už trochu přidušení rouškami a neustále se měnícím tlakem, možná na nás dopadá napětí ze situace, se kterou nemáme zkušenosti nebo jsou planety v nějakém zvláštním postavení a posílají na nás divnou energii.

 Já sama pociťuji, že na mě v uplynulých dnech častěji padala nálada pod psa. Energie na bodu nula (občas i v záporných hodnotách) a chuť nedělat vůbec nic. Povídala jsem si o tom minulý týden s kamarádkou a najednou to ze mě vypadlo: „Mám pocit, že poslední půlrok stagnuji. Nikam se neposouvám. Nic nového jsem se nenaučila.“ Všichni kolem mě (nebo tedy spousta z nich) si v období „lockdown“ dokonale uklidili svoje domovy, přestavěli nábytek, vyházeli nepotřebné, naučili se kreslit nebo vařit… A já jsem vlastně jen eliminovala ze svého života cestování a kafíčka v kavárnách, ale jinak jsem nezměnila vůbec nic! Jakoby mi někdo ukradl tři měsíce života. Vlastně jsem si je ukradla sama. A tak jsem se rozhodla, že s tím musím něco udělat :)

Pokud máte podobné pocity, pojďte do toho se mnou. Protože pro to, aby měl člověk chuť „něco dělat“, musí mít motivaci, která mu dává smysl. Sepsala jsem si pět bodů k tomu, abych se zase dobila a našla sílu i na to vaření (kreslení je ještě o level výš, jsou prostě věci, které vím, že nezvládnu :))

1)   Odstraním ze svého života lidi, kteří mi vysávají energii

Hlavně tedy tu pozitivní. Mám nějakou schopnost přitahovat lidi, kteří se na mě snaží přenést svoje problémy a valit všechna neštěstí světa. Ale tím, že je vyslechnu, jim možná na pár minut ulevím, ale rozhodně jim je nevyřeším, protože jsem došla k závěru, že oni je ani vyřešit nechtějí. Být neustále negativní je jejich životní postoj. A o takové „parťáky“ opravdu nestojím.

2)   Nebudu sledovat zprávy

Také jste si uvědomili, že většina informací, které se dozvíte v televizních zprávách jsou katastrofy? Občas vyvážené malým slonem, ale média mají obrovskou moc – nechci použít slovo manipulovat – ale je to tak. Ty nejdůležitější informace se ke mně stejně dostanou a myslím, že několikatýdenní detox od katastrof organismu jen prospěje.

3)   Budu častěji používat slovo NE
A bez výčitek. Když se mi nebude chtít jít na domluvenou schůzku, prostě ji zruším. Bez výmluv a lhaní o momentálním infarktu nebo srážce pěti trolejbusů. Moji přátelé mají právo na to samé. A o to víc si našeho přátelství vážím. Viď Markét…

4)   Budu víc poslouchat svoje tělo

Ono na mě totiž občas křičí: „Lehni si! Nic nedělej! Dej mi chipsy nebo čokoládu! Jdi na masáž! Uteč do lesa!“ No někdy si vymýšlí docela dost… Ale když ho poslechnu, je mi pak fakt dobře…

5)   Každé ráno se na sebe usměju
Protože se mám ráda. A mám skvělý život. Stejně jako všichni, kdo jsou zdraví, spí v posteli a najdou v lednici aspoň jedno vajíčko nebo jogurt.

Určitě to není nic převratného a četli jste to už mnohokrát. Možná jsem to psala hlavně pro sebe, abych měla návod a mohla se k němu vrátit kdykoli se zastavím nebo kdybych na některý z bodů zapomněla.

Držím vám (a sobě) palce a dejte mi vědět, jaké děláte pokroky.
Pusu,

PS. Kdybyste přeci jen potřebovali okamžitou vzpruhu, dám vám sem ty slony… ;)

foto: Facebook ZOO Praha