Jaké vlasové produkty právě teď používám?

V mé koupelně za poslední měsíce přibyly nové produkty na moje jemné a lehce poškozené vlasy a já bych se o ně s vámi ráda podělila. Pojďme se společně podívat, jaké produkty právě teď používám :)

Ale na začátek mám pár mnou osvědčených tipů, které pomáhají udržet hezké vlasy každý den:

  • používejte pouze péči, která odpovídá vašemu typu vlasové pokožky a vlasů
  • většinou platí to, že jakou máte pleť na obličeji, budete mít pravděpodobně i na zbytku hlavy
  • šampon vybírejte podle typu pokožky, kondicionér podle vlasových konečků
  • vlasy je dobré umýt na dvakrát ;)
  • myjte si vlasy když potřebujete, pokud používáte správně zvolené produkty, nemůže to nijak uškodit
  • k umývání hlavy nemějte příliš horkou vodu, volte spíš vlažnou až teplejší
  • důkladně umyjte pokožku hlavy jemnými krouživými pohyby
  • pročesávejte zlehka od konečků směrem k hlavě šetrným kartáčem
  • vlasy po umytí lehce vysušte ručníkem tak, že z nich vodu spíš „vymačkáte“, určitě je zuřivě nedrhněte
  • nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou ;)

Od Balmain jsem do teď zkoušela pár stylingových produktů, a tak jsem chtěla zkusit i tolik opěvované šampony. Já mám hydratační a opravdu cítím, že mám po něm vlasy nádherně měkké a lesklé. Myslím, že u něj budu chtít zůstat, protože změnu jsem viděla už po prvním umytí. Cena je sice malinko vyšší, ale naprosto za ni stojí!

Tahle pěti týdenní péče je naprostá pecka! Balmain 5 Week Enriching Hair Treatment ukrývá v každé tubičce hedvábný protein a kyselinu jantarovou, které uzavírají povrch vlasu, dodávají objem a pružnost, a zároveň obnovují vlasová vlákna. Zkoušela jsem už v minulosti řadu podobných produktů, ale z tohoto jsem si vážně sedla na zadek. Pozor, myslím že používání bude návykové…

Vlasové stylingové přípravky od japonské značky Shu Uemura jsou vytvořeny těmi nejtalentovanějšími uměleckými kadeřníky. Já jsem si nejvíc oblíbila stylingový primer Shiki Worker, který vlasy hydratuje, usnadňuje rozčesávání, uhlazuje, vyživuje, dodává lesk, krotí krepatění a dodává hebkost. Nastříkám ho do ručníkem prosušených vlasů před rozčesáváním. Skvělý!

Najít ten správný lak na finální úpravu je trošku oříšek. Nemám ráda, když vlasy přesuší, nebo nedejbože slepí. To vůbec nedělá Kumo Hold od stejné značky. Nechá vlasům jejich poddajnost a pohyb a přitom je krásně zpevní. A slibuji, že váš partner nepozná, že jste použily lak na vlasy ;)

Dejte nám vědět, jestli uděláte radost sobě, nebo třeba potěšíte krásným dárkem maminku nebo sestru :) Protože kromě skvělých účinků budou tyto produkty i nádhernou ozdobou vaší koupelny.

Krásný advent! Pusu