Kostkované sako / Checked jacket

Kostkované sako bylo moje „must have“. Bára to své objevila už loni, ale mně to hledání zabralo trošku více času. Sako jako takové je jedním ze základních kousků, který by měla mít ve své skříni každá žena, ale víte, jaký střih sluší právě vaší postavě?

Těch pravidel je samozřejmě mnohem více, ale pojďme se podívat na ty nejzákladnější.

Pokud máte větší bříško, sako by mělo být mírně přiléhavé a mělo by končit pod zadečkem. S postavou, kde hodně vynikají prsa volte sako vypasované a určitě jednořadé. V případě, že máte větší zadeček, snažte se opticky vyvážit poměr postavy sakem, které má strukturovaná ramena. Naopak ženám se širšími rameny budou slušet otevřená saka a chlapecké postavě dodáte křivky sakem vypasovaným.

Možná, že striktně nezapadáte do žádné kategorie jablko, hruška apod. Nedělejte si s tím vrásky, ani já ne! V tom případě si zvolte na své postavě jednu oblast, kterou byste chtěly zvýraznit popř. potlačit, vycházejte z toho, a pak už jen zkoušejte a zkoušejte, dokud nenaleznete pro vás ideální střih, při kterém si řeknete: „Tak to je ono!“.

Kostkované sako je skvělou volbou do práce, kdy si k němu můžete obléknout například jednobarevný spodek nebo kalhoty / sukni / šortky / šaty ve stejném provedení.

Využijete ho ale určitě i ve svém volném čase a při stylingu se můžete více „vyřádit“. ;)

V zimě dávám jednoznačně přednost koženkovým kalhotám před látkovými. Nejen, že více hřejí, ale jsou i praktické na údržbu. Mě tedy vždycky dokáže pěkně naštvat, když dojdu na místo určení a zjistím, že mám vzadu na kalhotech cákance od bláta. Tyto stačí jen přetřít vodou a jste zase jako ze škatulky. Pokud nemrzne jen praští a vím, že nebudu venku dlouho pobíhat, klidně si obuji tenisky místo kozaček nebo kotníčkových bot. Jo a síťované ponožky a ledvinky pořád jedou ;)

T-shirt DUSNI3 / trousers Calzedonia / jacket Orsay / fanny pack Zara / sneakers Stradivarius / earrings, bracelets Dyrberg/Kern

Přeji Vám krásný zbytek týdne a hurá na lov dokonalého saka :)