Maskné a jak na něj!

Možná vůbec netušíte, že ho máte… Co to vlastně je? Maskné je akné, které vzniká v důsledku nošení rošek a respirátorů a tvoří se právě v oblasti, kde se rouška dotýká našeho obličeje tzn. na tvářích, bradě a kolem úst. Mám pro vás ale pár tipů, jak s ním zatočit nebo alespoň příznaky zmírnit.

Roušku i respirátor si pravidelně měňte, nenoste stále ty samé. U látkových roušek, které se mohly používat dříve, je samozřejmostí praní i vyváření.

Důkladné čištění pleti je základ, a to nejen večer, ale i ráno! Doporučuji používat Perricone MD Blemish Relief Gentle & Soothing Cleanser, což je jemný a zklidňující čistící gel, který pleť zbaví přebytečné mastnoty, nečistot a odumřelých buněk. Stačí malé množství rozetřít v dlaních, vyčistit s ním navlhčený obličej a opláchnout teplou vodou. Je nepěnivý, po aplikaci nemáte pocit stažené pleti a je vhodný i pro nejcitlivější pokožku.

Na osušení obličeje si vyčleňte jeden ručník, který budete používat pouze a jen na něj.

Na čistící péči skvěle navazuje zklidňující a hydratační sérum Blemish Relief Calming Treatment & Hydrator, které se nanáší ráno. Po protřepání lahvičky se pipetkou nanese malé množství na tvář a jemně vetře. Za mě dávám velké plus tomu, že se roztírá opravdu velmi snadno a navíc se rychle vstřebává. Eliminuje bakterie, které způsobují akné a zvládne i to, aby již vzniklé pupínky zase rychle zmizely.

O noční péči se zase postará hydratační a pečující krém Blemish Relief Retinol Treatment & Moisturizer.  Po protřepání lahvičky si snadno pumpičkou vytlačíte malé množství přípravku, které se opět krásně roztírá i rychle vstřebává. A přestože bojuje proti nedokonalostem, v žádném případě pleť nevysušuje.

Dbejte také na to, abyste pravidelně měnili postelové prádlo, polštář třeba i dvakrát častěji.

A abych měla porovnání před a po, každý týden v sobotu jsem se ještě před nanesením makeupu vyfotila. Je pravda, že světelné podmínky byly pokaždé jiné, ale je vidět, že Perricone MD nezklamal a vážně funguje!

Přeji vám krásný den a hlavně obličej bez maskné!