Minimalisticky / Going Super Minimal

Poslední 3 měsíce nosím jeden typ outfitu, stejné šperky a každý den se líčím naprosto stejně. Proč? Abych si ušetřila spoustu zbytečného přemýšlení, vyčerpávajícího rozhodování a hlavně času! 

Nový rok na mě zaútočil pořádnou dávkou práce a povinností a do toho se, jak už to tak bývá,  přidali další věci. V Montrealu byla příšerná zima, sluníčko nikde a zvláště leden a únor jsou tu dost depresivní období. 70 hodin týdně trávím ve škole nebo v práci a po tomhle maratonu nemám většinou náladu ani čas na nic. Chci se ale cítit dobře, a to pro mě znamená trošku normálně vypadat :)

Vždycky, když je toho na mě moc, najede mi nějaký pud sebezáchovy a abych vyvážila přepracování a mentální vyčerpání, zjednodušuji, kde to jde. Můj mozek se snaží eliminovat veškeré zbytečné přemýšlení a šetří si sílu na důležité věci. Na nějaké velké rozhodování prostě není čas! Např. v jídle to znamená, že vařím 1x týdně 2 hodiny, ale navařím na celý týden. V módě to znamená, že momentálně nosím jeden typ outfitu – džíny, rolák/tlustý svetr, oversized kabát, leopardí šála, kotníkové boty a batoh. Co se šperků týče, tak těch mám mraky, ale momentálně nosím jenom 2 prstýnky (široký Tungsten ring, tenký Swarovski), řetízek s mým znamením zvěrokruhu (Mejuri) a náušnice s perličkami (Mejuri).

Co se líčení týče, vybrala jsem si jen 8 produktů a 2 štětce, které jsem si nechala na každodenní líčení a zbytek jsem schovala do šuplíku. Samozřejmě bych si vystačila třeba jen s Niveou a ničím jiným, ale já se chci pořád cítit dobře, vypadat dobře a navíc se líčím ráda. Vybrala jsem si své oblíbené produkty, o kterých 100% vím, že fungují.

Produkty:

L’Oréal Lumi Cushion Foundation

Catrice Liquid Camouflage Concealer

Catrice Cream Camouflage Concealer

Wet N Wild Dual-Ended Contour Stick (krémový bronzer používám i jako oční stín)

NYC City Proof Powder

Essence Make Me Brow

L’Oréal Lash Paradise Mascara

MAC Lipstick, odstín Plumful (používám tuhle rtěnku i jako krémovou tvářenku)

Upřímně musím říct, že mi všechny tyhle malé změny ušetří dost práce a nemusím se cítit provinile, že nenosím nebo nepoužívám všechno svoje oblečení a kosmetiku. Až budu mít energii a čas se ráno líčit 20 minut, nebudu s sebou muset vláčet batoh s učením a přejíždět z místa na místo, tak se zase ke zbytku své kosmetiky a oblečení vrátím.

Jak to máte vy? Jak dlouho vám zabere se vypravit ráno z domu? A kolikrát se převlečete než vyrazíte ven?