Můj domov a dekorace / My Home & Decor

Krásný den všem přeji z Montrealu! Během posledních měsíců jsem pořídila pár drobností do bytu, abych ho trošku zútulnila. Tohle mě popadne každý rok na jaře, když se oteplí. Mám pokaždé náladu vše zvelebovat :) Letos jsem si zamilovala zlatou a modrou, tak pojďte nakouknout ke mně domů a podívat se, jak se bydlí v Montrealu.

Bydlíme s přítelem v pronajatém bytě velikosti „four and a half“ (4 a půl) což jsou v překladu 2 uzavřené pokoje (ložnice a pracovna), zbylé dva a půl se dělí mezi obývací pokoj, kuchyň a koupelnu.

Do obývacího pokoje jsem pořídila nové petrolejové a chlupaté polštáře (www.structube.com) a zlatý tác (www.structube.com) na organizování TV ovladačů a dalších drobností.

Jak jsem vám již dříve zmínila, v Montrealu se dá víno a pivo do určité hodiny koupit v supermarketu, ale tvrdý alkohol se prodává jen ve vládou spravovaných obchodech SAQ. Takže pokud vás o půlnoci přepadne chuť na gin s tonikem, tak si ji zase můžete nechat zajít, pokud nejste dobře zásobeni. My samozřejmě nenecháváme nic náhodě :) Jako doplněk do baru jsem příteli pořídila černo-zlatou koktejlovou sadu (www.amazon.ca).

Naším nejnovějším a nejdůležitějším doplňkem  obýváku jsou otisky rukou a tlapek naší zvířecí rodiny. Podařilo se nám je udělat v noci předtím, než nám umřel náš pes Tank, a proto pro nás tolik znamenají. Zlaté rámečky jsem pořídila v Jysku a černý v IKEA.

Už několik měsíců máme na jídelním stole rozdělané puzzle, což znamená, že po stejnou dobu večeříme v obýváku. Tak si to alespoň děláme hezké :) Talíře jsou z IKEA, prostírání, zlaté příbory, modrá mísa a servírovací lžíce z www.structube.com. Skleničky jsem pořídila v Home Sense.

V ložnici jsme přidělali dvě police (www.jysk.ca), pořídila jsem modré povlečení (www.amazon.ca) a ve stejných barvách i deku (www.structube.com). Všechno samozřejmě pro naši kočku, aby měla milostdáma na čem spát :)

A na svoji kosmetiku jsem si pořídila pro hezčí prezentaci mramorový tác (www.structube.com).

 

Zvelebujete pravidelně svůj byt? Co nejraději nakupujete?