My dear diary

„Hele, a nenudíš se na tý mateřský?“ Otázka, kterou slýchávám celkem často. Ano, koušu se nudou! Ne, kecám… Potřebovala bych, aby den měl alespoň 30 hodin, abych stihla udělat všechno, co chci. Například jsem si po narození syna vymyslela, že mu budu psát takový deníček. Nejen to, kolik měří a váží, ale i všechny zajímavé zážitky, hlášky a myšlenky. Tedy spíš to, co si myslím já, že si myslí… Člověk nemá nafukovací hlavu a nemůže si pamatovat vše, proto jsem ráda, že jsem se do toho uvrtala a děti budou mít snad příjemnou památku. No jo, ale den mi vždycky tak rychle uteče, že už mám dva měsíce skluz. Raději si dělám poznámky do diáře, abych pak nic nevynechala.

Vzpomínám, když jsem byla se synem nakupovat, on byl ještě v kočárku a říkal jen pár slov. Před námi ve frontě stál nějaký muž a synáček začal na celé kolo volat: „Táta! Táta!“ K chlapíkovi se otočil kamarád:“Hele vole, já nevěděl, že už máš potomka.“ „Ty vole, já taky ne.“

Nebo když jsme jeli autobusem a naproti nám seděl kluk s oranžovýma dredama, který měl na dolním rtu dva piercingy. Syn na něj koukal s vykulenýma očima a zakřičel: „Mami! Ten pán vypadá jato lev!“

No a v období, kdy ještě neuměl říkat K, si v soutěži ve školce vybral písničku Prší, prší, takže z reproduktorů se neslo na celou zahradu:

„….tůtačta už zatůtala,

má panenta zaplatala,

tůtačto už netůtej,

má panento neplatej.“

Uznejte, že o tyhlety úsměvné okamžiky by bylo škoda přijít jen díky mé zapomnětlivé hlavě. Takže na mateřský se fakt nenudím a jen co budu mít chvilku navíc, hned dopíšu všechny resty.

A co vy? Psali jste si nebo si píšete deník?

shirt Orsay / trousers Calzedonia / coat MITY / bag Zara / shoes Adidas / bracelets Dyrberg/Kern

Xoxo,