Na kouzelném ostrově Menorce

IMG_20150827_193418

šaty F&F / brýle Topshop

IMG_20150816_194003(1)

šaty Lindex / kraťasy Zara

DSCN5790(1)

Letošní dovolenou jsem se rozhodla strávit na krásném zeleném španělském ostrově – na Menorce. Pokud jste zde ještě nebyli, můžu vřele doporučit. Je zde nádherné moře, pláže i památky.

A co na ostrově musíte vidět, aniž byste se vrátili zpět domů?

Mahón, což je hlavní město ostrova. Najdete zde jeden z nejdelších přírodních přístavů na světě.

Ciutadella – město, které se nachází na západě ostrova. V centru najdete katedrálu a biskupský palác. Je zde i přístav, který je ale tak malý, že připomíná spíše kanál v Benátkách, ale je to romantika ;)

Fornells – malá přímořská rybářská vesnička, která je známá především díky své kulinářské specialitě – langustové polévce. Pokud jste na rozdíl ode mě milovníci mořských potvůrek a rádi byste ochutnali, připravte si cca 60 eur.

Monte Toro – nejvyšší vrchol ostrova. Stojí zde klášter a velká socha Ježíše. Je zde úžasný výhled na celý ostrov.

Po celém ostrově jsou roztroušené památky z dávných dob. Určitě stojí za vidění talayoty, což jsou kamenné stavby z roku 1500 př. n. l.

Na ostrově se chová menorská rasa černých koní, které mají štíhlé tělo a neuvěřitelně dlouhé nohy. Jsou skutečně nádherní a za návštěvu stojí místní stáje a případně večerní představení.

Skvělý suvenýrem může být jejich známá a velmi kvalitní kožená obuv špičkové kvality. Jejich nejznámější značky jsou Jaime Mascaró, Pons Quintana, Rubrica, Patricia.

mix

nejlepší mojito, které jsem kdy měla – mango mojito na pláži Son Bou / pláž v Son Parc s růžovým pískem / kovář v akci / talayoty / Mahón / můj suvenýr z ostrova – řetízek s mým písmenem, který byl zabalený jako bonbón :) / přístav v Ciutadelle

 

xoxo, S.