Ochrana před pigmentovými skvrnami a jejich redukce

Slunce nám dává vitamín D a nabíjí nás pozitivní energií, ale dokáže taky napáchat pěkné škody. Ruku na srdce – kolikrát jste trávili čas na sluníčku, aniž byste se před tím namazali odpovídajícím faktorem?

Přiznám se, že kdysi dávno jsem takhle „hřešila“ často. U moře jsem se sice poctivě natírala, ale v Čechách mi to přišlo skoro zbytečné, což je samozřejmě hloupost. Naštěstí jsem na to přišla celkem brzy a pigmentové skvrny se mému obličeji vyhnuly. Ty se totiž vytvářejí jako přirozená obrana pleti před škodlivým zářením.

Věděli jste ale, že například záření z počítače nebo chytrého telefonu naší pleti škodí také? A že šest hodin u monitoru je srovnatelných jako půl hodina v pravé poledne na slunci? Ano, i práce u PC nám může způsobit rychlejší stárnutí pleti nebo tvorbu pigmentových skvrn.

V nabídce kosmetické značky ACM najdete krémy s ochranným faktorem SPF 50+ jak u řady Duolys, o které jsem vám psala zde, tak i u Dépiwhite, na kterou se zaměřím dnes. Ta se specializuje na redukci pigmentových skvrn a jelikož já osobně ji vyzkoušet nemůžu, protože bych vám pak nemohla napsat skutečné výsledky, dala jsem ji testovat své mamince.

DÉPIWHITE.M SPF 50+ ochranný krém

Poskytuje ochranu před UVA i UVB zářením a dokonce i před fialovým a modrým světlem. Byl vyvinut speciálně proti hyperpigmentaci, je voděodolný, bez parfému, neucpává póry a je fotostabilní. Ideálně by se měl nanášet na pleť každé ráno.

Zkušenost: Krém se velmi snadno vstřebává a po nanesení je pleť celkově světlejší.

DÉPIWHITE.M tinted SPF 50+ tónovaný krém

U tohoto ochranného krému platí to samé co výše, ale tento je navíc tónovaný, takže sjednotí odstín vaši pleti a zakryje drobné nedostatky.

Zkušenost: Skvělý produkt, po kterém je pokožka tónovaná, má svěží zdravý vzhled a není třeba už používat make-up. Top!

DÉPIWHITE ADVANCED intenzivní krém proti pigmentovým skvrnám

Je určený k tomu, aby redukoval pigmentové skvrny a zabránil jejich opětovnému vzniku. Nanáší se jen na malé plochy tzn. jen na postižená místa, a to jednou denně po dobu 2 – 6 měsíců.

Zkušenost: Pozor při stlačení tubičky! Kvůli tomu, že obal není plastový, ale kovový, je obtížnější odhadnout vyvinutí tlaku při zmáčknutí tak, aby se dostalo ven pouze požadované množství.

DÉPIWHITE zesvětlovací slupovací maska

Pomáhá k odstranění pigmentových skvrn. Nanáší se v tenké vrstvě na postižené místo, nechá se 30 minut zaschnout a pak se sloupne. Můžete ji aplikovat nejen obličej, ale i dekolt a ruce! Používá se 2 – 3x týdně po dobu 2 – 6 měsíců.

Zkušenost: Stejně jako u intenzivního krému proti pigmentovým skvrnám je třeba dávat pozor na tlak vyvinutý při stlačení tuby. Při aplikaci na obličej zůstala po sloupnutí pokožka lehce citlivá, na rukou ne.

Po dvou měsících aktivního používání všech produktů postižená místa skutečně mají nepatrně světlejší barvu než před začátkem testu.

A jedna skvělá zpráva na závěr! V lékárně Dr. Max jsou nyní všechny řady ACM s 25% slevou a byl by hřích toho nevyužít…

Užijte si sluníčka a bezpečně :)