Out with the old, in with the new

Taky máte vždycky s nový rokem náladu obrátit prostředí kolem sebe vzhůru nohama? Já nejsem příznivcem všelijakých přehnaných předsevzetí, ale co se týče VĚCÍ, tak mám vždy s novým rokem náladu vyházet všechny věci a žít z jednoho batohu :D

Svoji vyhazovací mánii připisuji dvěma věcem. Během roku si k nám do bytu najde cestu poměrně dost nových věcí, ale bohužel těch starých se zbavujeme rychlostí hlemýždě. Druhým spouštěčem jsou bezesporu Vánoce. Chtě nechtě mi ten shon každoročně přeroste přes hlavu a potřebuji nový rok začít s čistým štítem.

Každoročně protřiďuji šatník (články o mém předchozím vyklízení a jak na to, najdete v článcích tady a tady) a poslední dva roky jsem začala vytřiďovat i kompletně celý byt a samozřejmě kosmetiku a make-up. Od té doby, co se líčení ostatních moc nevěnuji, nevidím důvod syslit si věci, které mi nesedí. Když jsem letos po roce vyklopila na hromadu všechen svůj make-up a pleťovou/tělovou kosmetiku, upřímně jsem se zhrozila!

Potřebovalo to vše trošku zorganizovat a oživit.

Podařilo se mi vyřadit slušnou sumičku. Pryč šlo vše, co mělo prošlou expirační dobu a nesedělo mé pleti. Zbavila jsem se taky všeho, co jsem nepoužila dlouhou dobu.

Jsem typ člověka, který pokud nemá k věcem snadný přístup a nemá je každodenně na očích, tak na ně zapomene. V make-up šuplíku mi zůstalo pár náhradních makeupů a produkty na rty, oči a obočí. Vše pěkně po ruce :)

Tohle je moje každodenní líčení (prosím vás, samozřejmě nepoužívám všechny produkty najednou), abych měla všechno pěkně po ruce a mohla se líčit bez přemýšlení. Každý produkt mám většinou po jednom, aby mi odpadlo ranní rozhodování.

Tělovou a pleťovou kosmetiku skladuji v koupelně. Vše, co používám denně, mám samozřejmě pěkně na očích stejně jako make-up.

Tady skladuji všechno od deodorantu a tělového krému po odličovací přípravky a samoopalovací krém na obličej. Produkty na vlasy a další, které čekají na svou minutku slávy, mám pod umyvadlem.

 

Taky vás chytla novoroční vyhazovací horečka?