Paris, je t’aime

Pohodlně se usaďte, letíme! Kam? No přeci do Paříže ;) Jsou to už dva týdny, co jsem se vrátila a naštěstí se s námi snad mezitím zima definitivně rozloučila!

Ve francouzské metropoli jsem byla naposledy před 10 lety, a tak jsem s nadšením uvítala pracovní cestu právě do tohoto města. A rozhodla se zůstat i přes víkend, abych si mohla naplno užít pomalou atmosféru tohoto místa. Navíc jsem přizvala i maminku, protože vím jak má Paříž ráda a navíc ji poslední dobou trochu zanedbávám, tak abychom si společně užily víkend.

Moje první kroky vedly k Vítěznému oblouku. Taková hezká desetikilometrová procházka před spaním…

Budova L’Oréal je uvnitř krásná sama o sobě. Velmi moderní, velmi vkusná a velmi chic. S výhledem na řeku, mrakodrapovou čtvrť La Défense i Eiffelovku se může denně kochat v těchto kancelářích každý až do omrzení. Já jsem se společně s dalšími účastníky třídenního trainingu kochala navíc i sluníčkem za okny, které se na víkend bohužel nadobro ztratilo a vystřídal ho déšť a sníh :D

Pravá francouzská snídaně musí obsahovat croissant a bagetu! Ty jejich čerstvé bagety bych mohla jíst od rána do večera klidně jen tak samotné s olivovým olejem…!

Víte co se dá asi jako jediné dělat, když leje? Ano, nakupovat! Nebo se aspoň koukat :) A na koukání je toho v Galeries Lafayette fakt hodně! Btw. na to zábradlí se samozřejmě lézt nesmí.. Ale mám bezva maminku, která si už snad zvykla na to, že lezu na místa kam se nemá (pamatujete na fotku v kašně?)! Při focení této fotky na mě křičela: „honem, dělej, už na tebe běží ochranka“ :D

V tom bytě úplně nahoře chci bydlet!

Kavárna Cafe de Flore je nejstarší v Paříži a prostě nejde ji vynechat…

Gucci boutique je jako když jdete na výstavu! Dvě patra nádhery… Navíc vám nikdo ani náznakem nedá najevo, že když nechcete nakupovat, nemáte tu co dělat. Já se sem vydala koupit si rtěnku, kterou na webu slibovali, že zde najdu. Bohužel jsem ani tady nepochodila. Chjoo, já si snad pro ni budu muset zaletět zase do Dubaje!

Jojo, taky jsem to musela udělat! A moc mě mrzí, že mi fotka lidí stojících vedle sebe na kůlech v této prapodivné pozici nevyšla tak, abych vám ji sem mohla dát, protože to vypadalo dost komicky :D.

V Louvre jsme si daly asi nejlepší kafe v Paříži. Musím říct, že jak jim jdou sýry, vína a bagety, tak jim nejde kafe… :(

Tahle „must have“ fotka s Eiffelovkou prostě nemohla chybět! Sice jsme na místo doběhly už skoro za tmy, ale jsem šťastná, že se povedla!

Schválně, jak je to dlouho, co jste neměli cukrovou vatu?

Sacre Coeur v dešti. I tak je ohromující… A tuhle „rekvizitu“ jsem si půjčila od jedné ještě o něco lépe vybavené turisky, než jsem byla já :))) Celou dobu mě bez mrknutí oka pozorovala, tak nevím jestli se bála, že jí ho vypiju, nebo jí jen vadilo, že jí do něj prší…

Tak kam příště?

pusu,