Péče o suchou pleť – update

tiny-img_5571Moje péče o pleť je poměrně stabilní už několik let. Jen občas přibydou nebo se promíchají nějaké produkty. Nerada se s pletí moc piplám, takže moje rutina je rychlá a jednoduchá. Vždycky jsem preferovala mokré čištění pleti a to už mi asi zůstane na věky :) Ráno potřebuji probudit a večer pleť pěkně odlíčit a vyčistit.

Ráno je to skoro bez práce – pleť si vyčistím čistícím krémem Laneige, který se nanáší na mokrou pleť, hezky pění a obsahuje mikro částečky, po kterých je pleť krásně hladká. Pod make-up používám The Body Shop denní krém a oční krém od Caudalie. Před samotným líčením pleť osvěžím Caudalie sprejem – usnadní nanášení make-upu a pleť po něm krásně září (psala jsem o něm v jednom z předchozích článků). Denně nosím voděodolnou řasenku a na odlíčení se mi nejlépe osvědčily čistící oleje. Můj nejoblíbenější je od Vichy, ale teď zkouším heřmánkový od The Body Shop. Odlíčí bez problému, ale upřímně balení je katastrofa! Mám stejný problém jako ostatní – pumpička netěsní a tak olej protéká kolem. Na noc používám opět oční krém Caudalie a pleťový krém od The Body Shop s vitaminem E, který je krásně hutný a výživný.

Zleva:

  1. CAUDALIE Beauty Elixir sprej
  2. LANEIGE Multi Cleanser
  3. CAUDALIE Eye Cream
  4. THE BODY SHOP Camomile Silk Cleansing Oil
  5. THE BODY SHOP Vitamin E Day Cream
  6. THE BODY SHOP Vitamin E Night Cream

tiny-img_5590

Jednou týdně si udělám peeling. Můj oblíbenec je meruňkový peeling od St. Ives. Je sice hrubší, ale pleť je po něm krásně hladká. Poté si dávám dvě masky zároveň – detoxikační masku od Caudalie na T-zonu, která stahuje póry, a na zbytek obličeje Clinique hydratační masku. Jednou za čas když mi vyskočí nějaký neřád na obličeji, použiji The Body Shop Tea Tree toner nebo olejíček. Pupínky vysuší a zklidní a snadno je tak dostanete pod kontrolu ;)   

Zleva:

  1. CLINIQUE Moisture Surge Overnight Mask
  2. CAUDALIE Instant Detox Mask
  3. ST. IVES Apricot Scrub
  4. THE BODY SHOP Tea Tree Toner

 

Jaké produkty používáte vy? Máte nějaké tipy na super produkty na suchou pleť, bez kterých nemůžete žít? Dejte mi vědět do komentářů!

Mini podpis_M