Pilaten Black Head

Černá slupovací maska Pilaten. Pokud si ji zadáte do vyhledávače, zobrazí se vám nespočet odkazů na recenze. A jelikož je tato korejská maska tolik diskutovaná – jedni ji vychvalují do nebes, jiní by ji nejraději vyhodili z okna – chtěla jsem se přesvědčit na vlastní kůži (a to doslova), jak bude fungovat.

A když už jsem se rozhodla si ji pořídit, objednala jsem si rovnou set 3v1, který kromě masky obsahuje také tonikum a kompaktní toner. Maska je určena pro všechny typy pleti a má v sobě úžasné věci – ovesný výtažek, grepový olej, bambusové uhlí a provitamín B5.

Nejdříve je potřeba pleť důkladně vyčistit tonikem a pak už se můžete pustit do nanášení masky. Pro lepší výsledek je dobré si pokožku ještě před použitím prohřát například přiložením ručníku namočeným v teplé vodě.

Samotné nanášení je celkem sranda. Konzistence je dost lepivá a ta černá barva je vážně černá, takže patlat to prsty rozhodně nedoporučuju. Myslím, že ze štětce by se maska pak těžce dostávala, takže nejlepším řešením je vymačkávat si ji přímo z tuby na místo určení.  Jelikož je maska určena především k odstranění černých teček, nenanášela jsem ji na celý obličej, ale pouze na postiženou oblast.

Před prvním použitím si otestujte na malém kousku kůže, zda nejste alergičtí, ale to samozřejmě platí pro jakékoliv kosmetické přípravky.

V přiloženém návodu se píše, že se má nechat maska působit 15-20 minut, na internetu zase, že až půl hodiny. Důležité je především to, aby vám maska zaschnula, jinak ji pochopitelně nesloupnete. Bude usychat tak dlouho podle toho, jak silnou vrstvu jste aplikovali. Takže radím – přiměřenou vrstvu – tenká by se vám při slupování trhala, silná vám bude schnout hodně dlouho.

Vtípky typu „To je zázrak! Vážně ty tečky teď nejsou vidět!“

Nemohla jsem se dočkat toho, až ji sloupnu a rázem ze mě bude jiný člověk :D Po první aplikaci se sice zázrak nekonal, ale moje pleť byla hladší. Maska se může používat 1-2x týdně, takže jsem pár dní musela počkat. Při druhém pokusu jsem už neměla tak velká očekávání. Jaké bylo moje překvapení, když po sundání masky byly tečky vážně o hodně méně viditelné! Takže za mě super a přidávám se k těm, které masku mohou s klidným srdcem doporučit. Jen by bylo fajn, kdyby tuba byla vybavena i aplikátorem pro snadnější manipulaci.

Na závěr stačí použít kompaktní toner, který má uzavřít vyčištěné póry, a je to.

Celý set jsem si pořídila na Essentino a právě teď na něj mají 50% slevu ;)

Na detox se nechystám, probrat si šatník jsem ještě nestihla, alespoň důkladné čištění pleti si před přicházejícím jarem můžu odškrtnout 8) A jak jste na tom vy?

Xoxo,

Vaše