Říjen / October in pictures

Naše pravidelná dávka fotek za uplynulý měsíc je tady! Říjen byl plný silných zážitků a dojmů, tak se pojďte podívat na další střípky z našich životů!

M: Krásný den vám všem přeji opět z Montrealu :) Po návratu z ČR jsem přeskočila z letadla na letadlo a vydali jsme se s přítelem na dlouho zaslouženou dovolenou, abychom si trošku prohřáli kosti před blížící se zimou. Na východy slunce zásadně v županu :)

M: Dovolená plynula podle plánu a pak…………….. mi přítel doslova vyrazil dech. Bulela jsem jako želva. Bulela jsem nad vším složitým i krásným, čím jsme si spolu prošli a nadšením z toho, co nás spolu ještě čeká :)

M: Budoucí Pan a Paní :)

M: Na závěr bych ráda vyslala do vesmíru jedno přání pro nás dva: Ať nám život nadělí super časy a taky i když nám nahází v budoucnu tunu klacků pod nohy, ať je spolu vždycky zvládneme odklidit a pokračovat dál ruku v ruce :) A to bych chtěla popřát vám všem, ať už jdete životem v páru nebo sami :-*

S: Jako každý rok, ani letos jsme nemohli vynechat Břevnovské posvícení aneb jak během hodiny utratit jmění :D Ale užili jsme si to ;)

S: Tuhle obří dýni vypěstoval můj děda na zahrádce, abychom mohli na podzim dlabat. Fotil mě můj syn, abych měla originální fotku v nových botách z CCC a řeknu vám, že jsme se při tom fakt pobavili! No jasně, že jsem z ní pak spadla rovnou na zadek! :D

S: Nejen, že jsme z jedné poloviny nakrmili několik rodin, ale z druhé jsme vytvořili toto dílo (model školky, všechny zvířecí názvy tříd a svítící měsíc) a vyhráli první místo 8) Naví, jsme její fotku objevili i v novinách! :D

S: Podzim mám jednoznačně spojený se sbíráním hub!

S: A taky jablek :) Jen jich letos bylo dost málo, takže moštu moc nemáme.

S: Po 17 letech jsem opustila svoje dosavadní zaměstnání a přešla do úplně jiného oboru! Malý krok pro lidstvo, ale obrovský pro mě, tak mi držte palce! :)

S: Prevence je základ, takže po dvou letech jsem opět absolvovala vyšetření prsou.

S: Ty barvy na podzim prostě miluju!

B: Když se potkáme se Simčou, většinou ten čas prokecáme a uteče tak rychle, jako bohužel vždy s těmi, se kterými jsme rádi. No a tak si málokdy vzpomeneme na to, abychom si udělaly společnou fotku :)

B: Aspoň jedna fotka s kafem tu musí být, to bych jinak nebyla já… :)

B: Navštívili jste někdy některý z autodromů v rámci školy bezpečné jízdy? Musím říct, že i když řídím přes dvacet let, je fajn si vyzkoušet, jaké to je dostat auto do totálního smyku mimo silnici na místě, kde se nic nemůže stát! A dozvědět se pár tipů co v takové situaci dělat. Protože už je to fakt dlouho, kdy mě pan instruktor v autoškole učil řídit, a tehdy auta nebyla tak vybavená jako teď, dozvěděla jsem se například, že když se dostanu koly do smyku, nesnažím se lehce přidávat plyn (tak nás to tehdy učili), ale vlastně jediné co mám udělat je vymáčknout spojku a srovnat kola do roviny. V připadě automatu se nešlape na nic a jen pracujeme s volantem. Protože všechny ty systémy na tři písmenka se za nás snaží situaci zachránit co nejlépe!

B: Tahle fotka by se dala nazvat „… jak jsem překonala sama sebe“ a o celém výletu si přečtete v článku příští týden ;)

B: Designblok jsem navštívila už několikátý rok za sebou. Protože si chci rozšířit obzory s českou (a slovenskou) tvorbou, potkat spoustu známých a nasát inspiraci, která sálá z každého kroku :) Tak až se bude konat zase za rok, doufám, že se tam uvidíme!

B: Nespresso otevřelo v Pařížské ulici svůj nově zrekonstruovaný vlajkový obchod. Obsahuje designovou stěnu, obloženou hliníkovými kazetami, která je inspirovaná zdmi pražského metra a jejím autorem je student UMPRUM Tomáš Rachunek. Design nadčasových barevných kazet od architekta Jaroslava Otruby byl patentován již v roce 1976 a tvoří ikonické obložení stanic linky A již od počátku 80. let. Téměř od stejné doby je na trhu i kapslová káva Nespresso. Obdivuji ten nápad a symbolické propojení!
Nová stěna v butiku vzdává hold nejen české metropoli odkazem na tento světoznámý symbol Prahy, ale především šíří myšlenku recyklace, která je pro Nespresso zásadní. Proto je každá ze 77 kazet na stěně butiku vyrobena čistě z hliníku získaného z recyklovaných kávových kapslí. Já svoje použité kapsle vždy odnáším do butiku k recyklaci, a tak si říkám, že malilinkatý kousek té stěny mi prošel rukama! A co vy, recyklujete svoje použité kapsle?

B: Když pojedete do Brna, můžete navštívit místní Ruské kolo, který prý po loňském úspěchu z Vánoc letos postavili už o něco dřív :)

B: Podzim. Víte, že ho mám vlastně docela ráda?

 

 

Jak jste si užili říjen vy? Dejte nám vědět v komentářích! :)

WWL