Jak si vybrat šaty na vaši postavu / a dress for your figure

O mém výběr šatů na jaro jsem vám psala zde. Dnes vám prozradím, jaký střih šatů byste měly zvolit na vaši postavu vy, a to tak, aby byly co nejlichotivější, podtrhly vaše přednosti a případně potlačily nedostatky. Tak pojďme na to.

Pokud vás trápí větší bříško, ideální je pro vás empírový střih, tzn. že šaty jsou přiléhavé přes prsa a pod nimi se směrem dolů rozšiřují. Zavinovací šaty jsou také perfektní volbou. Skvěle totiž odvedou pozornost od středové části směrem nahoru a o to nám jde ;)

Když máte velká prsa, nejlepší volbou pro vás bude lodičkový nebo véčkový výstřih. Slušet vám budou zavinovací nebo pouzdrové šaty. Určitě se vyhněte nabíraným rukávům, které by vršek několikanásobně zvětšily a postava by pak působila mohutným dojmem. Chceme ukázat přednosti a ne si zbytečně přidávat kila.

S většími boky je třeba odvést pozornost od dolní části těla, takže ideální pro vás bude, když zvolíte šaty, které mají zajímavé detaily nebo vzory na vrchním dílu. Spodní díl může zůstat jednobarevný, jednoduchý. Střih by měl být určitě áčkový, protože krásně zvýrazní úzký pas.

Široká ramena také umí při výběru šatů potrápit. Vy byste měly také zvolit áčkový střih, ale na rozdíl od postavy se širokými boky odveďte pozornost na spodní díl šatů. A čeho se máte vyvarovat? Balónovým rukávům, lodičkovému výstřihu, špagetovým ramínkám nebo zavazování za krk.

Chlapecké postavě budou slušet volánky, květinové potisky, zkrátka vše, co postavu zženští. Doporučuji šaty přepásat nebo zvolit šaty zavinovací.

Věřím, že vám tyto základní tipy při výběru šatů pomůžou. Neberte je ale jako jedinou správnou variantu. Ano, byl by sice nejvhodnější daný střih šatů, ale pokud se budete cítit dobře v úplně jiných, není co řešit. Když se žena cítí skvěle, vyzařuje to z ní, všichni vnímají tu pozitivní energii a nikdo si neřekne: „Hele, ta má ale tlustý kotníky!“.

dress Mohito / sneakers CCC / bag Orsay / bracelets, ring Dyrberg/Kern

Ten „doplněk“ na pravé ruce vám nedoporučuju si pořizovat, proto vždy, když saháte do rozpálené trouby, nebuďte blondýna jako já a vezměte si chňapku :D Už nikdy nikdy nikdy nebudu zkoušet teplotu jídla v troubě.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz k výběru šatů, napište mi a já vám ráda poradím.

Přeji vám šťastnou ruku při výběru a hurá na lov ;)