The kimono time

Nedávno jsem si koupila modrobílý top na ramínka s krajkou. A víte, co se stalo, když jsem ho poprvé „vyvedla“ do společnosti? „Nemá být přes to ještě něco?“ „Ty ses zapomněla převléknout z košilky?“ „To je vršek od pyžama?“ :D V tu chvíli jsem si vzpomněla na jednu scénu ze seriálu Přátelé. Pokud jste jeho fanoušci stejně jako já, určitě víte, o kterou se jedná, těm ostatním připomenu…

Rachel je na návštěvě v domě rodičů svého přítele, kteří jsou toho času na dovolené a zatímco on dává jídlo do lednice v kuchyni, ona se v obýváku svlékne do sexy kombiné a svůdně natažená na pohovce čeká na něj. Jenže mezi tím se předčasně vrátí domů i jeho rodiče… Tatínek po prvotním šoku prohlásí, že je hezká a bude určitě i chytrá a maminka zase, že těch pětset dolarů měl jen na jídlo… Rachel zachová chladnou hlavu, podá jim ruku, představí se a na jejich udivené pohledy směrem k jejím „šatům“ vykládá, že se jedná o nejnovější módní trend z Milána a že pro své šéfy dělá průzkum, jak se lidé budou tvářit, až ji uvidí. Vezme tužku a papír a se slovy: „Budu muset svým šéfům říct…“ píše „V USA nepřipraveni.“

Takže já si píši: „Praha nepřipravena.“ :D

O to víc jsem byla zvědavá, jak bude okolí reagovat na kimono, které jsem si pořídila. Doma to probíhalo nějak takto: „Jééé, mami Ty máš župan!“ „To je hezký župánek…“ apod.

Nicméně v centru města jsem ke svému údivu tolik pozornosti nebudila. Takže závěr zní, že Praha je už zvyklá, však se kimona nosí už delší dobu ;)

A víte vlastně, jak ho nosit? Určitě si pod něj neberte košilkové šaty s krajkou, protože pak byste vážně vypadala, jako když jste vyšla ven rovnou z postele. Nejlepší volbou jsou zcela odlišné materiály. Já jsem například zvolila džíny a obyčejné bavlněné tričko. Protože právě tak necháte kimono pořádně vyniknout ;)

Přeji Vám krásný první letní den a napište mi, který váš kousek oblečení budil pozornost ;)