The only makeup brushes you REALLY need

I když by se v dnešní době plné kosmetických novinek mohlo zdát, že se bez těch všelijakých vychytávek a kolikrát i dost prapodivných výrobků neobejdeme, opak je pravdou. Nemusíme mít hned vše, že? Obzvlášť při každodenním líčení nám většinou stačí málo. Některé z vás se zvládnou nalíčit pouhými prsty a pro ty ostatní, které zrovna dvakrát neholdují „patlání“ se v produktech (stejně jako já) tu mám článek o 8 levných univerzálních štětcích, se kterými si parádně vystačíte do konce života, pokud na to přijde :)

Nejlepší štětce v porovnání ceny a kvality má podle mě Real Techniques a Sigma. Obojí jsou cenově přijatelné a pokud se o ně patřičně staráte, vydrží vám několik let jako nové. Sigma občas pustí nějaký chlup, ale z Real Techniques mi nikdy nevypadla jediná štětina. Dávno je pryč doba, kdy bylo nutností investovat tisíce do štětců, pokud jste chtěly vlastnit něco kvalitnějšího než ty odporné pichlavé potvory z drogerie!

Při výběru pamatujte na to, že štětec nemusíte vůbec používat k účelu, který má vyražený na rukojeti!!! Používejte je tak, jak to nejlépe vyhovuje vám. Pokud máte blendící štětec na stíny, ale zdá se vám moc velký, zkuste ho použít třeba na zapudrování korektoru pod očima nebo k aplikaci rozjasňovače :)

Moje základní trojka:

Sigma Angled Kabuki Brush F84 – nejlepší štětec na make-up! Make-up i tekutý korektor mám s tímhle štětcem aplikovaný za půl minuty.

Real Techniques Buffing Brush – původně určený k aplikaci make-upu, ale mně vyhovuje na pudr a pudrový bronzer.

Real Techniques Contour Brush – určený ke konturování, ale já ho používám na zapudrování pod očima, rozjasňovač nebo na aplikaci tvářenky.

V základu si vystačíte při líčení očí s těmito třemi štětci:

Petra Lovely Hair B04 – malý plochý stětec s tvrdšími štětinami, který se hodí především na krémové oční stíny. Využívám ho ale i na nanášení třpytivých stínů na mokro, rozmazání linky na horním víčku, atd.

Sigma Tappered Blending Brush E40 – větší floncavější štětec je nutný na rozblendění pudrových stínů do ztracena. Využívám ho občas i na pudrování a nanášení rozjasňovače.

Real Techniques Base Shadow Brush – tohle je asi nejuniverzálnější oční štětec! Z jedná strany je mírně zploštělý a není ani moc tuhý, ani moc měkký. Hodí se jak na nanášení a blendění pudrových stínů, tak na tekuté a krémové produkty (např. tekutý rozjasňovač).  

Sephora Prefessionel Angled Liner Brush 15 – jeden zkosený štětec se vám nikdy neztratí. Já ho využívám na krémové linky, krémové produkty na obočí a někdy i na aplikaci rtěnky.

Real Techniques Accent Brush – tenhle mini plochý drobek je podobně univerzální jako Base Shadow Brush. Pro mě je to nejlepší pomůcka k nanášení rtěnky. Skvělou službu udělá i při maskování pupínků krémovým korektorem, rozjasnění vnitřního koutku oka a pod obočím, atd.

A na závěr samozřejmě pro mě nejdůležitější nástroj – KLEŠTIČKY NA ŘASY! I když bych byla nucená vyhodit všechny štětce, tak kleštičky nikdy nedám! Bez natočených řas a řasenky to prostě nejsem já.

S čím si při líčení v pohodě vystačíte vy?