Tips for long winter evenings

Dnes jsem si pro vás připravila šest tipů na seriály, kterým jsem propadla. Takže pokud bloumáte nad tím, co si za dlouhých zimních večerů pustit (a že jich ještě bude na můj vkus až až :D), určitě to oceníte.

 

Až po uši – český seriál, jehož první série běžela pár let zpátky a tento rok je natočena druhá – hurá! Režíruje ho Jan Hřebejk a hraje zde např. Aňa Geislerová, Jitka Čvančarová, Hynek Čermák, Jiří Havelka nebo Anna Polívková. Díly jsou třicetiminutové a zaručuju vám, že nezůstanete u spuštění jen jednoho za den. Zachycuje život tak, jak běží, a to se všemi smutky, přešlapy, omyly, ale s humorem sobě vlastním.

 

Sedmilhářky – Reese Witherspoon, Nicole Kidman – už jen tato jména musejí přilákat spoustu diváků. Seriál byl natočený podle stejnojmené knížky. Vždy si nejdříve přečtu knihu, než se podívám na filmové zpracování, ale přiznám se, že tady jsem jela víceméně souběžně a jako první jsem dokoukala seriál. Nojonooo, nemohla jsem se dočkat rozuzlení :D Napínavé od začátku do konce! Hned v úvodu se dozvíte, že se stala vražda, ale neznáte ani oběť, ani vraha a děj se přesune o pár měsíců nazpět.

 

The Bold Type – na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou, když jsem hledala, co bych si pustila k procvičení angličtiny. Možná spíše pro mladší ročníky, ale skvělá oddychovka a mluví fakt hezky ;) Vypráví o třech kamarádkách, které pracují pro lifestylový časopis a řeší práci, vztahy a zase vztahy. Mimochodem – ta jejich šéfová? Pokud někde nějaká taková existuje (což silně pochybuju), tak chci pracovat pro ni!

 

Pustina – český seriál, který je dost temný a depresivní, ale o to více vás pohltí. Vyšetřuje se zde zmizení čtrnáctileté dcery starostky, která bojuje proti těžební společnosti nabízející obyvatelům odstupné za opuštění domovů, které stojí na ložiscích hnědého uhlí. Slabším povahám doporučuji, aby se dívaly s lahvinkou vína.

 

Most – Miluju severské detektivky a tento seriál je jasným důkazem o jejich kvalitách. Dánského kriminalistu Martina a švédskou vyšetřovatelku Sagu svede dohromady vražda ženy, jejíž tělo je nalezeno na mostě. Jedna půlka na dánské straně a druhá na švédské. Vytvoří tak spolu tým a pátrají společně po pachateli, který toho ale chystá mnohem více… Vždy, když si už budete myslet, že víte, jak to celé je a dopadne, zjistíte, že jste naprosto vedle. A Sagu prostě musíte vidět! Je patologicky racionální a rozpakům, do kterých občas ostatní přivádí, se ze srdce zasmějete.

 

Temný případ – Kriminální thriller, kde se v hlavní roli detektivů představí Matthew McConaughey a Woody Harrelson pátrající po sériovém vrahovi. Retrospektivní styl vyprávění, ponurá atmosféra a skvělé herecké výkony. Co víc dodat? Pusťte si ho ;)

 

Věřím, že některé seriály z výše zmíněných jste ještě neviděli. Budu ráda, když mi dáte i své tipy ;)

Xoxo,