Tipy na seriály 3 / Tips for serials

Tipy na seriály vám přináším už potřetí! Celý rok jsem sledovala novinky, vyhledávala ty nejlepší a vy si teď můžete přečíst, které se dostaly do mých TOP 5.

Mimochodem ty loňské můžete najít zde a předloňské zde. Takže už žádné dlouhé vypisování a jdeme rovnou na to ;)

zdroj: heroine.cz

Euphoria / Euforie

Pokud raději nechcete vědět, co dělají dnešní středoškoláci, alespoň tedy ti v Americe (i když si nedělám iluze, že by to u nás bylo o tolik jiné), tak na něj pro jistotu nekoukejte. Samozřejmě, že řeší lásku, hledají sami sebe, nedokáží se vyznat ve svých pocitech, zjišťují, že sociální sítě mohou pomáhat i škodit, ale také zkouší drogy. Hlavní hrdinka dokonce musela podstoupit „odvykačku“, na předávkování málem zemřela. Seriál je plný emocí a skvělých hereckých výkonů.

zdroj: frontierarieti.com

This is us / Tohle jsme my

Když jsem si poprvé četla, o čem je tento seriál, myslela jsem si, že to nebude nic pro mě. Omyl! Podle mě musí chytit za srdce úplně každého. Vypráví o rodině, která vychovává trojčata. Mít tři stejně staré děti je na jedny rodiče sice až až, ale navíc jedno z těch dětí je adoptované a je tmavé pleti. Setkáváme se s nimi jako s batolaty, teenagery, ale i jako dospělými. Prolíná se zde minulost a současnost. Nemusíte se ale bát, že byste se v časové linii ztratili, vše je natočené tak, aby divák nemusel tápat. Je to velmi silný příběh a vy budete chtít sledovat další a další díl a budete doufat, že nikdy neskončí.

zdroj: justaword.fr

Příběh služebnice / The Handmaid´s Tale

Sci-fi drama, jehož první série je natočená podle stejnojmenné knížky. Hlavní hrdinka je unesena do Republiky Gileád, kde téměř všechny ženy ztratily schopnost plodit děti. Nejdříve projde tvrdou drezůrou Služebnic a poté je umístěna do rodiny, kde je její povinností počít dítě s Velitelem, a to za účasti jeho manželky. Vše naoko snáší a při tom se snaží najít svoji malou dcerku, která byla unesena spolu s ní. Silná, mrazivá atmosféra, strhující příběh a bravurní herecké výkony.

zdroj: cinematographe.it

Aféra / The Affair

On přijede na prázdninovou návštěvu ke tchánovi, a to s celou svou rodinou. Ona je ve zdejším městě servírkou a právě v restauraci, kde pracuje, se potkají. Tak začíná celý milostný příběh. Seriál se věnuje psychologii postav a některé díly se odehrávají nejprve z Jeho úhlu pohledu a pak z Jejího nebo se doplňují či na sebe navazují. Jejich příběh budete prožívat spolu s nimi.

zdroj: decider.com

11.22.63

Hlavní hrdina se dozví, že je možné cestovat v čase, ale vždy jen do roku 1960 a do jednoho konkrétního dne. Rozhodne se, že pomůže svému známemu a zabrání tomu, aby byla celá jeho rodina vyvražděna a také, že zjistí, kdo připravil a spáchal atentát na J. F. K.

Miluju filmy, kde se cestuje v čase! Takže tímto skvěle zpracovaným seriálem jsem byla nadšená. Užijete si napětí, thriller, záhady, ale nechybí ani romantika.

 

Viděli jste už některý z výše uvedených seriálů?

Budu ráda, když mi napíšete i své tipy ;)