Tipy na seriály 4 / Tips for serials

8 + 1! Přesně tolik mám pro vás tipů na seriály, které stojí za to vidět. Celý rok jsem pro vás sestavovala seznam těch nejlepších. Věřte, že z této nabídky si vybere opravdu každý. Nechybí napětí, sci-fi ani romantika. Tak pojďme na ně.

Po kliknutí na název seriálu se budete moci podívat na trailer :)

The morning show

Už jen obsazení dvou hlavních hvězd – Jennifer Aniston a Reese Witerspoon láká k jeho zhlédnutí. Mimochodem – víte, ve kterém seriálu si spolu ty dvě zahrály? V Přátelích! Tentokrát ale komedii nečekejte. Děj vás zavede do zákulisí ranního televizního vysílání i do života aktérů a ukáže vám, že cesta show businessu není tak úplně vystlaná okvětními plátky růží.

Belfer / Učitel

Přiznám se, že závidím každému, kdo tento kriminální polský seriál ještě neviděl a má všechno teprve před sebou! Každá ze dvou sérií má svůj příběh plný napětí a překvapivých zvratů. Děj odehrávající se na malém městě vás naprosto pohltí a zaručuju vám, že se neodtrhnete od obrazovky.

Emily in Paris

A máme tu něco pro milovnice Melrose Place nebo Sexu ve městě. U zrodu Emily in Paris stál totiž stejný producent jako u zmíněných seriálů. Emily pracuje v marketingu a odjede za prací do Paříže – města lásky. Můžete se těšit na romantiku, komické situace nebo se třeba inspirovat některými outfity.

La casa de papel / Papírový dům

Buď se do něj zamilujete nebo ho po prvních dvou dílech vypnete. Já jsem mu propadla, a to absolutně! Zajímavé je, že ve Španělsku se stal propadákem a ve zbytku světa sklízí ovace. Tzv. Profesor naplánuje naprosto dokonalou loupež, kterou má promyšlenou do nejmenších detailů. Do celého plánu zasvětí několik lidí, kteří už v životě nemají co ztratit. Příprava na den D jim trvá několik měsíců. Podaří se jim ze Španělské královské mincovny odnést to, pro co si přišli? Nechte se překvapit…

Btw. Úvodní song jsem nikdy nepřeskočila a chci se ho naučit hrát na kytaru. Celkem výzva, když na ni vůbec hrát neumím, ale věřím, že můj synáček mi pomůže :D

The Outsider

Máte rádi Stephena Kinga? Tak přesně pro vás je natočen tento desetidílný seriál na motivy stejnojmenné knížky. Po vraždě chlapce je obviněn jeho trenér, kterého identifikují očití svědci. Ten má ale naprosto neprůstřelné aliby. Podaří se detektivovi přijít celé věci na kloub?

Orange is the new black / Holky za mřížemi

Seriál je inspirovaný autobiografickou knihou Piper Kerman. Piper vede spokojený život a brzy se bude vdávat. Jenže celou její idylku překazí rozsudek – vězení na 15 měsíců. Jak se popasuje se životem za mřízemi? Někdy lehce úsměvné, jindy vás bude mrazit… nudit se ale rozhodně nebudete.

Unbelievable / Neuvěřitelná

Osmidílný seriál podle skutečné události vypráví o pátrání dvou detektivek, které se snaží dopadnout útočníka, jenž má na svědomí několik znásilnění. Obě mají naprosto odlišný způsob hledání pachatele, ale dohromady se výborně doplňují. Skvělá podívaná!

Sex education / Sexuální výchova

Chcete se pobavit? U tohoto seriálu není problém! Otis je sice v oblasti sexu nepolíbený, ale jeho máma je sexuální terapeutka, takže on díky tomu ovládá teorii na výbornou. Náhoda pak pomůže tomu, že se pro své spolužáky stane v této oblasti vyhledávaným poradcem…

+

The Queen’s Gambit / Dámský gambit

Sedmidílný seriál se odehrává v 50. letech a už jen pro tu fashion podívanou stojí za to ho vidět. Hlavní představitelka vyrůstá v sirotčinci, kde nečekaně zjistí, že má mimořádný talent pro šachy. Jeden úspěch střídá druhý, ale musí se zároveň popasovat se svojí závislostí na lécích a alkoholu.

Pokud jste všechny tyto seriály už viděli nebo vás úplně nelákají, můžete se podívat i na předchozí mnou doporučované tipy zde, zde nebo zde a třeba najdete ten pravý, který je přesně pro vás.