Tipy na seriály / Tips for serials

Loni v zimě jsem vám napsala tipy na seriály, abyste si zpříjemnili ty dlouhé zimní večery. Pokud vám tento post unikl, můžete se na něj podívat zde. A jestli už jste viděli všechno, co se dalo a hledáte nějaké další pokoukání, je tento článek přesně pro vás.

13 důvodů proč – seriál ze středoškolského prostředí, jehož děj se odehrává skrze dvojí vyprávění. Claye z přítomnosti a Hannah z minulosti. Ta spáchala sebevraždu a díky audiokazetám, které nahrála, se dozvídáme, co ji dovedlo k rozhodnutí ukončit svůj život. Zaručuji vám, že kdybyste měli dostatek času, dáte všech 13 dílů na jeden zátah! A pozor dámy – do Claye se zamilujete ;)

Milenky – 12dílný slovenský seriál, který vypráví o čtyřech kamarádkách – lékařce, realitní makléřce, právničce a ženě v domácnosti. Jejich životy jsou odlišné, jedna se snaží vyrovnat se ztrátou blízkého člověka, další řeší těhotenství, jiná nevěru… zkrátka tu najdete vše, co život přináší.

Prolhané krásky – sedm serií po 24 dílech, což je celkem hodně, ale Krásky jsem si zamilovala. Jednoho večera záhadně zmizí jejich kamarádka a po roce, kdy se najde její tělo a začíná pátrání po vrahovi, jim začnou chodit výhružné smsky. Pokaždé, když už si budete myslet, že jste přišli věci na kloub, je vše jinak. Napínavé a plné zvratů. Mimochodem – holky mají styl a spoustu jejich looků je skvělých ;)

Stranger things – Mysteriózní seriál odehrávající se v 80. letech vypráví o čtyřech kamarádech školního věku, kteří spolu tráví veškerý svůj volný čas. Jednoho dne ale jeden z nich cestou domů zmizí. Zbývající parta kluků chce věci přijít na koub, tak se rozbíhá pátrání, při kterém natrefí na záhadnou krátkovlasou dívku, která toho sice moc nenamluví, ale spolu s jejím příchodem se začnou dít nevysvětlitelné věci…  Palec nahoru za herecké výkony, a to nejen matky ztraceného chlapce Winony Rider.

Younger – Zatím 5 sérií po dvanácti 20minutových dílech. Je to skvělá oddychovka před spaním. Liza je 40letá žena, která kvůli svému věku nemůže sehnat práci a náhoda napomůže tomu, že se začne vydávat za mnohem mladší a díky tomu práci dostane. Sice jako asistentka, ale v oboru, který ji zajímá. Kvůli této lži začíná žít dvojí život a dostává se do dost komických situací.

Zahradnictví – Pelíšky jsou „must have“ každých Vánoc. Tedy alespoň u mě to tak je. Zkuste si tentokrát před nimi pustit tuto trilogii, kterou také natočil Jan Hřebejk a dozvíte se, co jim předcházelo. Vypráví o třech rodinách a vy s nimi prožijete 20 let od počátku německé okupace.

Budu ráda, když mi napíšete i nějaké své tipy ;)

Krásný advent!