Tři králové mojí kosmetické taštičky

Víte proč chodí Tři králové? Jedná se o tradici původem křesťanskou, kdy dvanáctý den po narození Ježíška, to znamená 6. ledna, přišli k jeho jesličkám tři mudrcové a přinesli mu cenné dary v podobě zlata, myrhy a kadidla. Přibližně v té samé době dostávají i svá jména – Kašpar, Melichar a Baltazar. A co znamenají ty tři písmena, která píší po návštěvě vašeho domova na dveře? Většina lidí si myslí, že jsou to první písmena jejich jmen, ale je to omyl. KMB neboli latinské CMB ve skutečnosti znamená Christus mansionem benedicat – Kristus ať obydlí žehná po celý rok (proto se za písmena píše letopočet). A co značí ty křížky mezi jednotlivými písmeny? Nejedná se o znaménko plus. Jsou to opravdové kříže na znamení Svaté trojice – Otce, Syna a Ducha svatého.

A když jsme si tuto tradici hezky vysvětlili, ukážu vám, co jsou moje tři cenné produkty, které mám ve své kosmetické taštičce a na které nedám dopustit. Dokonce i barvou připomínají dary, které ti skuteční mudrcové přinesli :)

Jako blondýnka si nedovedu představit, že bych nepoužívala řasenku! Protože moje řasy jsou sice celkem dlouhé a husté, ale velmi jemné, mám ráda, když mi řasenka dodá chybějící objem. Vyzkoušela jsem jich již za svůj život opravdu hodně, ale poslední roky jsem věrná Lancôme Hypnôse, která nedělá z řas „muší nohy“ a vydrží i sněhovou vánici! Navíc se i krásně odličuje, takže řasy zbytečně netrpí a nevypadávají víc než je normální.

Druhým králem je rozhodně Touche Éclat rozjasňovač od Yves Saint Laurent. Jedná se určitě o ikonický produkt, který by podle mě měl být i ve vaší kosmetické výbavě. Občas je chybně používaný jako korektor, ale pak dovede napáchat více škody než užitku… Jedná se totiž opravdu o produkt rozjasňující, a tak si představte, že chcete třeba zamaskovat pupínek, ale tímto produktem na něj ještě více přitáhnete pozornost! Používám ho pod oči – tam opatrně, protože kůže pod očima je vážně jemná a moc ráda zvýrazní i drobné linky, proto tam nepoužívete produktu (nebo produktů) více než je potřeba. Naprosto stačí hydratační krém a rozjasňovač. Pokud trpíte na tmavé kruhy, aplikujte větší množství pouze na ně a vyhněte se oblasti těsně pod spodními řasami, kde mají vrásky největší tendenci se ukazovat. Dalším místem, kde bude Touche Éclat vypadat skvěle je horní hrana nosu, nebo těsně pod obočím. A víte, co je můj nejoblíbenější trik? Nanáším ho kolem celé linie rtů, a tím krásně zvýrazním jejich plnost (i bez rtěnky).

U značky Yves Saint Laurent zůstaneme i u třetího „krále“. Rtěnka Rouge Pur Couture The Slim je nedávnou novinkou na trhu, ale už teď vím, že jí budu nosit dlouho! Nejenom že je šperkem mojí kabelky, ale je nesmírně příjemná na rtech, kde ji vlastně vůbec necítím… Přitom má velmi sytou texturu a matný efekt, který je v současné době velkým hitem. Navíc miluji, že se nerozpíjí a vydrží hodně dlouho. A i když není „neslíbatelná“, ze rtů mizí pozvolna a přirozeně, takže ji nemusím každou půlhodinku kontrolovat.

Všechny produkty najdete mimo jiné na Notino.cz, takže ani nemusíte nikde běhat a můžete si je pořídit hezky v teple domova na gauči :)

Máte také svoje „tři krále“? Budu ráda za vaše tipy v komentářích pod článkem!

Pac a pusu,