Týdenní obměna líčení / Weekly Make-up Rotation

Krásné ráno! Nedávno jsem protřídila svůj líčící šuplík a znovuobjevila jsem spoustu produktů, na které jsem skoro zapomněla. Když mi došlo že už se několik měsíců líčím v podstatě stejně a používám pár produktů pořád dokola, přišlo mi líto „vyhozených“ peněz. Rozhodla jsem se, že s tím něco udělám. Mým cílem je používat každý produkt a znovuobjevovat make-up, který už doma mám. Jak co nejjednodušeji na to, se dočtete níže. 

Moje metoda spočívá v tom, že si jednou týdně vyberu produkty ze svých zásob, kterými se líčím celý následující týden. Další týden produkty obměním  a postupně tak využiju vše, co doma mám. Pro mě je toto super způsob jak, a) neplýtvat make-upem (protože to je vrchol drzosti) :) a b) se nemuset rozhodovat, čím se ráno zkrášlím. Každou neděli si vyberu produkty na kompletní denní líčení a vše se musí vejít do jednoho malého akrylového boxu. Vejde se do něj totiž jen to nejnutnější a nic navíc.

Líčení z minulého týdne.

V neděli večer si na 3 minutky sednu a vyberu si líčení na další týden. Vlastním jeden šuplík s dekorativní kosmetikou a i to mi někdy přijde příliš.

3 věci, které používám týden co týden ty samé jsou řasenka, pudr a korektor. Řasenku a pudr mám vždy otevřené jen jedno balení. Korektor používám týdny v kuse tak, aby mi seděla barva a vyhovoval mi texturou podle ročního období.

Tento týden jsem vyměnila líčení do růžova za líčení do oranžova. Minulý týden jsem používala samoopalovací krém na obličej a obarvila si obočí, tak jsem vyměnila barevný gel na obočí za průhledný. Dost se nám taky ochladilo a já v zimě lépe snaším krémový a vyživující make-up, tak jsem si vybrala krémovou tvářenku, barevný balzám na rty místo tekuté rtěnky a místo  pudrového bronzeru konturovací pero.

 

Pohrávám si s myšlenkou začít tuto metodu praktikovat i na pleťovou a tělovou kosmetiku. Dám vám vědět, jak to snáší moje pleť :)