Víkend v Ottawě / Weekend in Ottawa

Krásný den všem! Tento víkend se mi podařilo opět vytáhnout paty z Montrealu a udělala jsem si výlet do Ottawy. Konečně jsem si užila jarního počasí, procházky po městě a festival tulipánů. Pojďte se mnou na malou virtuální procházku Ottawou :)

V Ottawě máme část rodiny, takže tam jezdíme na návštěvu, ale tento víkend jsem si chtěla užít jako turista když bylo tak hezky! V sobotu jsme vyrazili do centra, vzali jsme to přes památník a výměnu stráží k Parlamentu.

Na Parlament jsem se byla poprvé a naposledy podívat myslím před 7 lety. Tenkrát jsem tam našla čtyřlístek, který do dneška nosím v peněžence pro štěstí :)

Dále jsme pokračovali přes hotel Fairmont  Laurier až do Byward venkovního marketu.

Samozřejmě jsem si nemohla odpustit smaženou bramboru a dalších pár dobrot jsem nakoupila do foroty.

Po cestě domů jsme to zakončili pěknou romanťárnou podél Rideau kanálu. To abych vyběhala ty mňamky z marketu… Přísahám, že už nám tady taky začalo jaro i když to podle fotek spíš vypadá na podzim :)

Víkendové výlety miluju, protože mi vyloženě stačí jedny rifle a 2 trička nebo svetry a člověk má sbaleno. Mezi moje nezbytnosti na celodenní trajdání pak patří peněženka, karty, mobil, sluneční brýle a balzám na rty/rtěnka, krém na ruce a občas mini parfém.

Celou neděli jsme taky strávili venku – na festivalu tulipánů. Nizozemí každoročně daruje Kanadě tulipány od 2. Světové války jako poděkování za poskytnutí úkrytu pro královskou rodinu v době okupace Německem.

Na konci dne se mi podařilo objevit minivetešnictví :)

 

Kde jste se byli naposledy podívat vy?