Víkendová péče ve 3 krocích

Ráda bych byla jednou z těch, které provozují denně hodinové pleťové rituály, ale já na to prostě upřímně nemám trpělivost :D Přes týden je moje péče o pleť minimální, ale snažím se to vynahradit o víkendu a trošku se tomu pověnovat. Stačí jen 15-20 minut.

Mohlo by se zdát, že se 6 produkty bude tahle péče náročná na čas, ale opak je pravdou. Trvá mi okolo 20 minut a efekt hladké a zdravě vypadající pleti si pak užívám po zbytek týdne :)

VYČIŠTĚNÍ A PROKRVENÍ PLETI
Začínám vždy řádným vyčištěním pleti. Buď jemným peelingem nebo jakýmkoliv pleťovým gelem či mýdlem s mokrou lufou. Krouživým pohybem se pleť pěkně prokrví a díky lufě nebo peelingu se jemně odstraní odumřelá vrstva kůže. Momentálně používám Laneige Multi Cleanser.
PLEŤOVÉ MASKY
Já jsem si oblíbila tzv. „multi-masking“, který spočívá v používání několika pleťových masek najednou. Já nejčastěji kombinuji 2. Na většinu obličeje nanesu hydratační masku a na bradu/nos nějakou čistící (např. na pupínky, na póry, atd.). Momentálně používám stále moji oblíbenou s růžemi Gentilesse a E.L.F. flitrovou slupovací na čištění pórů (Pore Clearing Glitter Peel-off Mask).
POŘÁDNÁ DÁVKA HYDRATACE
Vše je třeba nakonec zakončit pořádnou dávkou hydratace. Mně se nejvíce osvědčila kombinace: sérum (kyselina hyaluronová) – pleťový olej (skvalan) – pleťový krém.

Za pár minut mám hotovo a naducanou pleť na zbytek týdne :)

Máte vy nějaký speciální víkendový rituál?