Weekend relaxation? Coffee and Face Paint!

Krásný skorovíkend všem! V pondělí jsme měli v Montrealu 25 stupňů (nad nulou!), takže se všichni po zimní hibernaci vyvalili do ulic, relaxovali s drinkem v ruce na zahrádkách a nebo jako já odzimovávali balkony, grily a zahrady :) Tahle nádhera ale samozřejmě trvala jenom jeden den a od neděle jsme se zase pěkně zachumlali do teplejšího. Já už tyhle kanadské žertíky dobře znám, takže zimní bundu si nechám po ruce pěkně do půlky května! A přes sníh a pondělní tropy jsme teď někde mezi. Pokud je u vás taky upršeno, udělejte si kávu nebo čaj, hoďte na chvilku nohy na stůl a pojďte si se mnou prolistovat jednu super knížku! Já jsem si tuhle krásku – Face Paint – nadělila k Vánocům. Napsala ji vizážistka Lisa Eldridge, kterou určitě hodně z vás zná. Pokud ne, tak si najděte alespoň její videa na YouTube! Lisa je nejen skvělá vizážistka (a kreativní ředitelka pro Lancome), ale taky sbírá vintage make-up a zajímá se o historii make-upu.

Face Paint není taková ta klasická kniha o historii make-upu, která jde dekádu po dekádě a ke každé má typický make-up look. Face Paint jde pěkně do hloubky a Lisa píše nejen o tom, jak se vyvíjely trendy, ale i složení a aplikace make-upu už od dávné historie. Dozvíte se např. odkud se vzaly první kosmetické značky, jak vůbec vznikaly trendy a jak se vyvíjely a jak přišel na svět komerčně vyráběný make-up. Dočtete se jak vznikla rtěnka, řasenka, oční stíny, tvářenka, bronzer a další. Vše je doplněno krásnými fotkami, takže pokud zrovna nemáte náladu na čtení, knížka je super i na „kochačku“!

Mně už rukama prošlo dost knih o make-upu, ale tahle je moje nejoblíbenější. Myslím, že Lisa Eldridge v této knize pěkně zúročila léta praxe a všechny vědomosti, které o make-upu má.

Já jsem knížku koupila v Montrealu, ale v ČR se dá sehnat např. v Neoluxoru a je přeložená do češtiny :)