Weekend trip to Takkam design shop

Poměrně nedávno byl v Příbrami otevřen designový obchod Takkam a jelikož jsme byly zvědavé, jak vypadá naživo, protože jsme ho sledovaly jen přes Facebook, udělaly jsme si tam výlet a popovídaly si u kávy přímo s jednou z majitelek a zakladatelek Katkou Mihalíkovou. Musíme říct, že už po vkročení do obchůdku člověk cítí, že tam vládne pohodová rodinná atmosféra, všude kam se podíváte, je jeden kousek hezčí než druhý (ano, neodjely jsme s prázdnou) a Kačka je neskutečně milá a usměvavá a je vidět, že svoji práci dělá s láskou a radostí.

A protože jsme měly na Katku spoustu zvídavých dotazů, trošku jsme ji vyzpovídaly:

Jak vlastně vznikla myšlenka, že otevřete designový obchůdek v Příbrami?

S mojí kolegyní Káťou jsme pořádaly veřejné bazárky, které byly oblíbené. Prodávala se tam nejen secondhandová móda, ale také handmade výrobky. Lidé se nás začali ptát, zda nechceme otevřít nějaký kamenný obchod. V té době jsem měla blog o udržitelnosti a chtěla jsem obě věci skloubit dohromady. Chtěly jsme do Příbrami přinést něco, co bude mít i hlubší smysl, něco co bude mít styl a šťávu, něco co bude originální a trendy.

Zároveň chceme dělat osvětu v „udržitelném životním stylu“. Proto zde máme secondhand, což zastupuje recyklaci, autorskou tvorbu, kde víme, kdo nám šije a že nikdo kvůli našemu oblečení netrpí, přírodní kosmetiku, kde není použita žádná chemie do odpadu a není testována na zvířatech, eko domácí prostředky a spoustu dalšího. U nás kromě stylového, designového prostředí najdeš vše, co má hlubší smysl. I ten nákup dostaneš do recyklovatelné tašky. Chceme v Příbrami širší veřejnosti ukázat, že se dá žít tak, aby se neubližovalo přírodě, a to moderně, stylově a s vkusem.

A jak se vám to daří?

Musíme Příbramáky pochválit, protože jsme nečekaly takový zájem. Máme obrovskou radost, všichni si to chválí, fandí nám, drží palce a jsou rádi, že jsme tu. Tak snad nám to vydrží.

Můžeme zde najít i kousky návrhářů nebo designéru. Jaká jména by jsi vyzdvihla?

Tak to nemůžu říct jen pár jmen, protože my s Kačkou sem všechny věci vybíráme a samozřejmě vybíráme to, co se nám líbí. Najdete zde z módy autorskou tvorbu – Fraise, La Klara, Krispol Store, Black Mountains, Eh Sisters, Mity, Zannia. Ze šperků – Tomáš Holub, Kreativky, Lupi Fimo, Koralky pro Tebe. Z přírodní kosmetiky – Caltha, I+m cosmetic, embrace soap, Biorythme, Cosmetika – vegan organic. Dětské zboží – Sour Cherries, Tery´s design, Kook Look. Dále autorské kresby Hanunka, dekorační předměty do domu Maria-domácí dekorace. Designový nábytek – Za Lubem, Kartoons. A také motýlky pro psy – Funky dog. To je zatím vše, ale stále se rozšiřujeme, předjednané jsou další spolupráce.

Jak vlastně vznikl váš název?

Strašně dlouho jsme přemýšlely, jak bychom se mohly jmenovat, strávily jsme nad tím mnoho večerů. Jelikož jsme obě Katky, chtěly jsme tam mít dvě káčka. Nakonec to vymyslel můj manžel. Sedl si k počítači, chvíli tam něco psal, obrátil se na nás a zeptal se: „Co třeba TAK KAM? Tak k nám.“ Super nápad! Jsou tam dvě K a ještě jsou v názvu začáteční písmena našich příjmení, což nebyl záměr. Tímto ještě jednou manželovi děkuji. :)

My děkujeme Tobě a přejeme vám a vašemu obchůdku spoustu spokojených zákazníků.

Až příště pojedete do Příbrami nebo okolí, určitě se v Takkam design shopu zastavte, nechte si uvařit kafíčko a skoro se s vámi vsadíme, že nedokážete odjet s prázdnýma rukama ;)

xoxo, S+B