What I Miss in Canada

Jako expat si musíte mimo papírování a dalších složitostí zvyknout na úplně nový život. Přes to se prostě musí přenést každý imigrant. Po několika letech v cizině už tak nějak nejste doma doma, ale ve vybrané zemi jste si taky ještě úplně nezvykli. Už jsem v jednom předchozím článků psala, co všechno mě naučil život v Kanadě (tady), ale dneska vám povím, po čem se mi tady vždycky zasteskne. Hlavně, když dostanu chuť třeba na párek v rohlíku.

Rodina a kamarádi

To je samozřejmě ta největší položka. Nemůžu se jen tak se svou skvělou mladší ségrou podívat na film, zajít k mamce na skleničku vína nebo zajet za babičkou na návštěvu… S kamarády, ať se snažíte sebevíc, se pouta prostě pomalinku, ale jistě zpřetrhají a i silná přátelství dostávají vztahem na dálku zabrat.

Tramvaje

V Montrealu žádné nejsou a skočit si na Žižkově na „devítku“ a vyskočit na Václaváku pro chlebíček do Světozoru, se mi jen tak nepoštěstí.

Sbírání hub

To jsme vážně jediní na světě, kdo chodí sbírat houby??? Vždycky, když se o tom před někým tady zmíním, tak se začnou tvářit, jako bych se pomátla a že jsem snad vyrostla někde uprostřed lesa a vychovaly mě opice :D Stejně tak se tváří, když se zmíním o domácí zabíjačce.

Levné letenky

Zaletět si na víkend kamkoliv po Evropě za pár korun? Tak to tady nehrozí. Taxík na letiště mě stojí podobně jako letenka z Prahy do Londýna :D Na druhou stranu se ale za pár hodin autem dostanu do USA, což vlastně taky není tak k zahození!

Všechno staré

Kanada samozřejmě historii má, ale nic v porovnání s Českem nebo Evropou. Všechny ty nádherné staré budovy a mosty, hrady a zámky a zříceniny. Ráda bych si teď na jaře sedla na nábřeží a kochala se výhledem na Karlův most…

Jídlo

Větrník, rakvička se šlehačkou, chlebíčky, loupák, Pribináček, křupky, Nugeta… a burčák!!! Jak já bych si dala skleničku burčáku. Kecám, dala bych si lahev! :D Naopak na pořádný český chleba s vypečenou kůrčičkou už jsem vyzrála a peču doma bochník za bochníkem!

Móda

Kam oko dohlédne, vidím samé Canada Goose bundy a Timberlandy. Někdy by to chtělo na zpestření šaty v kombinaci s lyžařskou bundou nebo fusky v sandálech :D

 

Já jdu snít o tom, že stojím v Jednotě frontu na dvacet deka česnečky a „pařížáku“ a vy mi dejte vědět, jestli máte něco, po čem se vám stýská, pokud žijete někde mimo Česko nebo třeba z dob dětství :)